NA BÓLE, ODCHUDZANIE, ŁUSZCZYCĘ, RAKA-KAPSAICYNA I DOMOWA MAŚĆ

Spread the love

REWELACYJNY I SKUTECZNY  domowy przepis na specjalną maść kapsaicynową (z ostrej papryki chili lub habanero), prostą do zrobienia w domu na wszelkie bóle, czyli jedno z 9 zastosowań kapsaicyny o którym prawdopodobnie nawet nie wiesz.

Badania nad kapsaicyną (składnikiem chilli, pieprzu cayenne) prace badawcze trwają ponad 100 lat. Opublikowano 2900 prac naukowych, które potwierdziły niezwykłe właściwości zdrowotne kapsaicyny.Co to jest kapsaicyna? 9 najważniejszych zastosowań i korzyści.

Kapsaicyna pochodzi z papryki chili, której nadaje ostrości. Kapsaicyna ma wiele do zaoferowania, a jej właściwości przeciwbólowe są na szczycie tej listy.
Oprócz dostarczania ostrości papryce chili (w pieprz cayenne), kapsaicyna jest odpowiedzialna za wiele niezwykłych korzyści zdrowotnych. Kapsaicyna jest kapsaicynoidem, który to związek jest obecny w całej rodzinie papryk.

Jednym z zastosowań dla kapsaicyny, który sięga od wieków jest jako środek do kontrolowania dyskomfortu stawów i mięśni. Kapsaicyna jest środkiem  neuropeptydo-aktywnym; wpływa na syntezę, magazynowanie, transport i uwalnianie substancji P. Substancja P jest mediatorem chemicznym bodźców bólowych w centralnym układzie nerwowym. Gdy substancja P wchodzi do tkanki łącznej, powoduje stan zapalny i przyczynia się do reumatoidalnego zapalenia stawów.

Kapsaicyna pomaga złagodzić ból poprzez zapobieganie gromadzeniu się substancji P w obwodowych neuronach czuciowych. Gdy jest mniej substancji P w zakończeniach nerwowych, impulsy bólu nie są przekazywane do mózgu. Zasadniczo, kapsaicyna zabezpiecza mózg przed odbierania impulsów, które w przeciwnym razie sprawiają, że czujesz ból.

Historia kapsaicyny

Kapsaicynę wyizolował po raz pierwszy John Clough Thresh. Dokładna struktura chemiczna kapsaicyny, była określona przez E.K. Nelsona w 1919. W 1930 roku została zsyntetyzowana przez Ernsta Spath’a i Stephena F. Darlinga.
Chociaż te osiągnięcia techniczne, dotyczą najnowszych czasów, papryka chili wykorzystywana była w taki czy inny sposób od ponad 6000 lat. Działanie przeciwbólowe papryki chili jest doceniane przez wiele kultur na świecie. Indianie, na przykład, pocierali dziąsła strąkami chli  w celu łagodzenia bólu zęba. Zastosowania kulinarne są także wspólne. Papryka chili  używana była przez Inków jako broń przeciwko Hiszpanom. W ostatnich latach organy policyjne używają kapsaicyny w  produkowanym z niej gazie pieprzowym.
ZDROWIE.HOTTO.PL-KAPSAICYNA-NA-BOLE-ODCHUDZANIE-RKA-LUSZCZYCE-MASC-KAPSAICYNOWA

Popularne artykuły, które również interesują innych:

loading…


Właściwości zdrowotne kapsaicyny

Znaczne ilości badań potwierdziły imponujące właściwości kapsaicyny. MEDLINE wymienia prawie 2900 artykułów w literaturze naukowej związanych z kapsaicyną,  opublikowanych tylko w latach 1991-1999.

Chociaż nie jest to kompleksowy środek na wszystko, związek ten ma wiele do zaoferowania. Oto dziewięć imponujących korzyści zdrowotnych.

1. Badanie z 1986 roku wykazało u pacjentów z umiarkowaną lub ciężką łuszczycą, którzy stosowali miejscowo kapsaicynę, znaczne zmniejszenie pieczenia, swędzenia i zaczerwienienia skóry w ciągu sześciu tygodni.
2. Kapsaicyna może pomóc w atopowym zapaleniu skóry.
3. Badania z 1991 roku wykazały, że kapsaicyna może być skutecznym lekarstwem na zapalenie stawów. W przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów i choroby zwyrodnieniowej stawów, pacjenci którzy otrzymywali krem z kapsaicyną do bolesnych kolan doświadczyło średnio zmniejszenia bólu odpowiednio w 57% i 33%, po 4 tygodniach leczenia.
4. Kapsaicyna pomaga w przewlekłym bólu pleców.
5. Kapsaicynę może ukoić przewlekły ból tkanek miękkich.
6. Kapsaicyna może przynieść ulgę w bólu neuropatycznym.
7. Kapsaicyna może odgrywać rolę w hamowaniu rozwoju komórek raka prostaty.
Sprawdź też na czym polega terapia włoskiego lekarza, który mówi RAK JEST GRZYBEM. Znajdziesz tu opis terapii (również na filmie) i przepisy.
8. Doustnie stosowana kapsaicyna może przynieść ulgę w bólu przy zapaleniu śluzówki jamy ustnej u pacjentów poddawanych chemioterapii.
9. Kapsaicyna może pomóc w walce z otyłością poprzez zwiększanie uczucia sytości, zmniejszając spożycie kalorii i tłuszczu.

Bądź na bieżąco >>> zdrowie.hotto.pl>>> , czyli ZNANE i POPULARNE W INTERNECIE Domowe Sposoby na Zdrowie i Urodę – każdego dnia nowe i trendujące informacje – dlatego na facebook(u) koniecznie >>> POLUB STRONĘ ZDROWIE.HOTTO

Korzystanie z kapsaicyny w zastosowaniach miejscowych

Produkty z kapsaicyny do zastosowań miejscowych są powszechne i używane do łagodzenia bólu mięśni i stawów . Można je znaleźć w postaci kremów, lotionów, żeli, sprayów do nosa, i plastrów. Przy użyciu maści z kapsaicyny, lekkie uczucie pieczenia lub swędzenia jest powszechne, ale tymczasowe. Myj dokładnie ręce po aplikacji, aby uniknąć dostania się maści do obszarów wrażliwych, na przykład takich jak oczy.

Oto jak przygotować maść kapsaicynową:

Składniki:
3 łyżeczki pieprzu cayenne
1 szklanka oliwy
1 szklanki wosku pszczelego
podwójny garnek
szklany słoik

Przygotowanie:
Wymieszaj pieprz cayenne w oliwie I podgrzewaj je w podwójnym garnku przez 10 minut na średnim ogniu. Dodaj wosk pszczeli I mieszaj, aż się rozpuści. Ostudź miksturę I trochę rozbełtaj. Następnie przełóż do szklanego słoja I przechowuj w lodówce. Powinna być zdatna do użytku przez 10 dni.

Jak używać:
Używając łyżki nanoś na skórę codziennie, kiedy odczuwasz ból. Po wszystkim umyj ręce octem, aby pozbyć się kapsaicyny, która może podrażniać śluzówki oka lub okolicę ust.

Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.

loading…źródło: globalhealingcenter.com/natural-health/what-is-capsaicin/, http://warsztatdobregoslowa.pl

Add Comment

To lubię: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | Naturalne | Zdrowie-Uroda | hotto | Polecam | Tajemnicze | Domowe | Dlaczego | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | Inspirujące | ZiołaNaOdchudzanie | Ciekawostki | OtoDlaczego | podróże | fun | Uroda | popularne | DlaKobiet | UrodaZdrowie | zwierzaki | WeightLoss | UlubioneInspiracje