... ...

Dwa rodzaje niedoboru wapnia i co powodują. Lepiej to wiedzieć zanim będzie za późno

    Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"
Udostępnij innym ...

Dwa rodzaje niedoboru wapnia i co powodują. Lepiej to wiedzieć zanim będzie za późno
5 (100%) 3 votes

Dwa rodzaje niedoboru wapnia i co powodują. Lepiej to wiedzieć zanim będzie za późno

Biorąc pod uwagę kluczową rolę, jaką odgrywa wapń w organizmie, nic dziwnego, że niedobór tego minerału może prowadzić do całej serii problemów – z których wiele może nie tylko wpływać na twój styl życia, ale w rzeczywistości zagrażać życiu. Jak być może zdajesz sobie sprawę, wapń jest nieodzowny do budowy silnych kości, zębów, normalnego rytmu serca, pobudzania skurczy i umożliwienia relaksacji mięśni, pełni funkcje hormonalne, a nawet w regulacji ciśnienia krwi. Innymi słowy, wpływa na całe twoje ciało i każdego dnia podtrzymuje jego optymalne działanie.
W przypadku niedoboru może jednak okazać się, że organizm już nie działa tak optymalnie. Obowiązkowo należy wtedy przyjrzeć się znakom ostrzegawczym.
Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, że istnieją dwa rodzaje niedoboru wapnia.
zdrowie.hotto.pl-wapn-rodzaje-znaczenie-zrodla-objawy-niedoboru
Podobne artykuły, które również interesują innych:

loading...
loading…


Istnieją dwa rodzaje niedoboru wapnia

Niedobór wapnia w diecie występuje u osób, które nie przyjmują wystarczającej ilości wapnia codziennie poprzez spożycie pokarmów lub suplementów. Wtedy to wapń naturalnie zgromadzony w kościach zaczyna się wyczerpywać. W rezultacie kości zaczynają się osłabiać w niepokojącym tempie. Niedobór ten może prowadzić do osteoporozy, choroby kości, która powoduje zwyrodnienie kości, tworzenia się garbu na plecach, zwiększenia ryzyka złamania kości i innych poważnych objawów.

Objawy niedoboru wapnia w diecie

Ból pleców lub szyi
Ból lub kruchość kości
Złamania kości w wyniku niewielkiego urazu lub bez niego
Zmniejszenie wzrostu
Zgarbiona postawa

W przeciwieństwie do niedoboru wapnia w diecie, drugi rodzaj niedobór wapnia, hipokalcemia ma związek z niskim poziomem wapnia we krwi. Podczas gdy niedobór wapnia w diecie jest wynikiem niedostatecznego spożycia składników odżywczych, hipokalcemia jest zwykle spowodowana przez niektóre leki, a nawet choroby, takie jak niedoczynność tarczycy.

Hipokalcemia jest szczególnie niepokojąca, ponieważ organizm będzie z bez trudu pobierać wapń z kości w przypadku niedoboru wapnia we krwi, w celu wspierania właściwej funkcji mózgu, serca, nerwów i mięśni.

Objawy hipokalcemii

Skurcze mięśni
Odrętwienie
Słaby apetyt
Duże, posiniaczone obszary
Krwawienie podskórne. Wygląda jak małe czerwone kropki.

Choroby niedoboru wapnia z obu typów

Choć bardzo różne, oba rodzaje niedoborów wapnia mogą powodować choroby zagrażające życiu. Wskazaniami dla niedoboru wapnia mogą być:
Bądź na bieżąco >>> zdrowie.hotto.pl>>> , czyli ZNANE i POPULARNE W INTERNECIE Domowe Sposoby na Zdrowie i Urodę – każdego dnia nowe i trendujące informacje – dlatego na facebook(u) koniecznie >>>
POLUB STRONĘ ZDROWIE.HOTTO

Nadciśnienie tętnicze
Nieprawidłowe bicie serca
Bóle w klatce piersiowej
Napady migreny i omdlenia
Trudności w oddychaniu
Niezwykłe zmiany w czujności świadomości

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym rozwiązaniem jest zapewnienie, że codziennie otrzymujesz wystarczającą ilość wapnia z wysokiej jakości źródła .
Ponadto korzystne jest również połączenie wapnia z magnezem.

Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.

loading…


Zobacz też inne artykuły z www.zdrowie.hotto.pl, polub bloga i udostępnij. Z góry dziękuję.
loading...

globalhealingcenter.com/natural-health/two-types-of-calcium-deficiency/


Udostępnij innym ...

Comments

comments

stat4u
error: Content is protected !!
Polub bloga i kliknij