zdrowie.hotto.pl

Likwiduje ból zęba w ciągu 1 minuty. 22 domowe sposoby na ból zęba

Spread the love

22 domowe sposoby na zlikwidowanie bólu zęba w ciągu nawet 1 minuty !

Z pewnością, każdy w pewnym momencie życia cierpiał z powodu bólu zębów. Ale dobrą wiadomością jest to, że możemy złagodzić ból zębów przy użyciu naturalnych produktów, które znajdziemy w domu.

Oczywiście nie unikniemy wizyty u stomatologa (nie warto ryzykować w przyszłości utraty niewyleczonego zęba).

Najczęstsze przyczyny bólu zębów:

– ropień w zębie,
– zaawansowana próchnica, która dotyka nerwów zęba,
– pęknięty ząb,
– wyżynanie się zęba,
– żywność, która może spowodować stan zapalny i bolesne dolegliwości,
– ból ucha lub zatok.

zdrowie.hotto.pl-na-bole-zeba-domowe-sposoby

Oto aż 22 naturalne środki, które pomogą złagodzić ból zęba

1. SÓL I PIEPRZ

Mieszamy 1/2 łyżeczki soli i 1/2 łyżeczki pieprzu oraz trochę wody do konsystencji pasty. Przykładamy w bolesne miejsce na 5 minut.

2. PŁUKANKA Z SOLI

Mieszamy łyżeczkę soli kuchennej (morskiej, himalajskiej lub kłodawskiej) w 1/2 szklanki ciepłej wody. Gdy mieszanka przestygnie płuczemy nią jamę ustną, przytrzymując każdorazowo przez pół minuty, zwłaszcza po stronie bolesnej. Potem mieszankę trzeba wypluć.

3.CZOSNEK

1 ząbek czosnku, zgnieciony drewnianą łyżką (nie dotykamy czosnku do metalu, gdyż traci swoje właściwości, zostawiamy na 15 minut aby wydzieliła się allicyna, która działa przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie) mieszamy z odrobiną soli. Po 15 minutach nakładamy papkę na bolący ząb. Inną opcją jest żucie 1 ząbku czosnku.

4. CEBULA I CZOSNEK

Czosnek rozgniatamy drewnianą łyżką na talerzyku (nie dotykamy czosnku do metalu, gdyż traci swoje właściwości, zostawiamy na 15 minut aby wydzieliła się allicyna, która działa przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie). Następnie siekamy cebulę i mieszamy z rozgniecionym czosnkiem. Rozgniecioną miazgę czosnku z cebulą należy żuć lub przyłożyć na bolący ząb.

5. TATARAK

Dawniej na ból zęba żuto kłącze tataraku, które ma właściwości przeciwbólowe, bakteriobójcze i grzybobójcze.

6. Olej słonecznikowy.

Trzymaj w ustach 1 łyżkę oleju słonecznikowego przez 10 minut. Następnie wypluj.

7. SSANIE GOŹDZIKA

Ssij goździk przez kilkanaście minut. Goździk ma działanie przeciwbólowe i bakteriobójcze.

8. MIELONE GOŹDZIKI

Zmiel 6 goździków i wymieszaj z odrobiną oliwy z oliwek. Po 10 minutach namocz wacik i przyłóż go w bolesne miejsce.

9. OLEJEK GOŹDZIKOWY

Zamiast ssać goździki można 2 krople olejku goździkowego umieścić na waciku, który potem należy umieścić na bolącym zębie.

10. OLEJEK EUKALIPTUSOWY

2 krople olejku eukaliptusowego umieszczamy na waciku i przykładamy do bolącego zęba. Możemy olejek wymieszać w szklance ciepłej wody i tą mieszanką wypłukać jamę ustną, przytrzymując dłużej w okolicy bolącego zęba.

11. JODYNA

Jodyna ma działanie bakteriobójcze i grzybobójcze oraz przeciwbólowe. Podobnie jak wyżej nasączamy wacik jodyną i przykładamy do bolesnego miejsca. Można też zrobić PŁUKANKĘ Z JODYNĄ – wymieszaj jodynę z wodą i płucz mieszanką, przytrzymując przez pół minuty w jamie ustnej po stronie bolesnego zęba.

12. OLEJEK WANILIOWY

2 krople olejku waniliowego umieszczamy na waciku i przykładamy do bolącego zęba. Możemy olejek wymieszać w szklance ciepłej wody i tą mieszanką wypłukać jamę ustną, przytrzymując dłużej w okolicy bolącego zęba.

Bądź na bieżąco >>> zdrowie.hotto.pl>>> , czyli ZNANE i POPULARNE W INTERNECIE Domowe Sposoby na Zdrowie i Urodę – każdego dnia nowe i trendujące informacje – dlatego na facebook(u) koniecznie >>>
POLUB STRONĘ ZDROWIE.HOTTO

 

13. OLEJEK WALERIANOWY

2 krople olejku walerianowego umieszczamy na waciku i przykładamy do bolącego zęba. Możemy olejek wymieszać w szklance ciepłej wody i tą mieszanką wypłukać jamę ustną, przytrzymując dłużej w okolicy bolącego zęba.

14. PŁUKANKA Z SODY OCZYSZCZANEJ

Mieszamy łyżkę sody w szklance wody i płuczemy jamę ustną, przytrzymując również dłużej po stronie bolącego zęba.

15. IMBIR

Pokrój na małe kawałki trochę imbiru i mocz w małej ilości ciepłej wody przez 10 minut. Mieszaninę użyj do płukania jamy ustnej.
Można zmielić imbir i wymieszać z niewielką ilością wody na papkę, którą wyciskamy na wacik. Wacik umieszczamy na bolącym zębie.

16. IMBIR I PIEPRZ CAYENNE

Siekamy przyprawy i mieszamy w równych proporcjach, dodajemy wodę, tak aby uzyskać konsystencję pasty. Nasączamy wacik i przykładamy do zęba (unikać kontaktu z dziąsłami lub językiem z uwagi na piekący smak).

17. PŁUKANKA Z SZAŁWII

Zaparzamy szałwię i po wystygnięciu płuczemy jamę ustną, przytrzymując płukankę przez pół minuty w ustach po stronie bolesnego zęba. Szałwia ma właściwości grzybobójcze i bakteriobójcze, zapobiega infekcji,
Podobnie możemy zrobić z RUMIANKIEM.

18. PŁUKANKA Z WODĄ UTLENIONĄ

Płuczemy wodą utlenioną ale jej nie połykamy. Płukanka złagodzi ból.

19. OKŁADY Z LODU

Pomagają na ból zęba jak i na opuchliznę. Kostki lodu umieścić w torebce foliowej, zawiązać torebkę i zawinąć w cienki ręcznik. Przykładać można również żelowy kompres lodowy owinięty w ręcznik.

20. ALKOHOL

Alkohol jak dla mnie jest ostatecznością, gdyż u mnie spowodował zapalenie okostnej ale może Tobie pomoże bez tych ubocznych skutków. Nasączamy wacik alkoholem i przykładamy do bolącego zęba. Można też alkoholem wypłukać jamę ustną (po wypłukaniu wypluć). Ból faktycznie mija bardzo szybko.

21. PUNKT NA DŁONI

Naciskamy i masujemy przez około 5 minut punkt na dłoni, który znajduje się na połączeniu palca wskazującego z kciukiem. Masujemy dłoń przeciwną niż strona po której jest bolący ząb. Jeśli ból zęba jest po stronie lewej, wtedy masujemy prawą dłoń i na odwrót.

22. PUNKT NA TWARZY

Naciskamy przez kilka minut punkt w zagłębieniu nad górną wargą.

Mimo, że te domowe środki na ból zęba okażą się skutecznie, nie zaniedbaj wizyty u stomatologa. Bez wizyty u dentysty się nie obejdzie, żeby nie stracić zęba. Cóż sztuczne zęby nie bolą ale są niewygodne. Chyba bardziej warto zadbać o zęby.


Likwiduje ból zęba w ciągu 1 minuty. 22 domowe sposoby na ból zęba
http://zdrowie.hotto.pl/co-na-bol-zeba-likwiduje-bol-zeba-w-ciagu-1-minuty-22-domowe-sposoby/…

Źródło: aprendelotodo.com, portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-bol-zeba, zdrowie.radiozet.pl/Zdrowie/Ciekawostki/Naturalne-domowe-sposoby-na-bolacy-zab.-Sprawdz-co-pomoze-na-bol-zeba-00000551

Add Comment

To lubię: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | Naturalne | Zdrowie-Uroda | hotto | Polecam | Tajemnicze | Domowe | Dlaczego | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | Inspirujące | ZiołaNaOdchudzanie | Ciekawostki | OtoDlaczego | podróże | fun | Uroda | popularne | DlaKobiet | UrodaZdrowie | zwierzaki | WeightLoss | UlubioneInspiracje