zdrowie.hotto.pl

OBESOGENY, czyli dlaczego nie mogę schudnąć

Spread the love

W badaniach nad otyłością przełomem okazała się praca pewnej lekarki ze Szkocji, która nie mogąc stracić na wadze, zaczęła szukać informacji w publikacjach na temat zanieczyszczeń środowiska. Dzięki temu została odkryta zadziwiająca zależność między otyłością a chemikaliami i ich wpływem na metabolizm nawet już w prenatalnej fazie rozwoju organizmu. Co dziwniejsze tyją nawet zwierzęta. Mówi się o GENIE OTYŁOŚCI

Dlaczego nie mogę schudnąć i jak schudnąć, to pytania jakie zadaje sobie wiele osób, które mają problemy z odchudzaniem

Od 30 lat mieszkańcy świata zachodniego wciąż tyją. Wielu nie może schudnąć nawet mimo zmian stylu życia i sposobów odżywiania. Naukowcy zaczęli więc rozglądać się za innymi czynnikami mogącymi warunkować nadwagę i otyłość. Do myślenia dał im fakt, że zwierzęta laboratoryjne, na których testowane są chemikalia, nienaturalnie tyją.
Czy zatem odpowiedzialność za globalną plagę otyłości może spoczywać także na wszechobecnych chemikaliach? Naukowcy nie wykluczają takiej możliwości. Ich zdaniem niektórzy z nas zostali dosłownie zaprogramowani do bycia grubymi. Zanim nawet zdążyli się urodzić. Zauważono, że z każdym rokiem nowo narodzone dzieci są coraz grubsze.
Co dziwniejsze tyją również zwierzęta domowe, doświadczalne takie jak myszy czy żaby, które poddano działaniu pestycydów.

zdrowie.hotto.pl-jak-schudnac-obesogeny-dlaczego-nie-moge-schudnac-lista

Czy otaczająca nas chemia może przyczyniać się do problemów z nadwagą i otyłością ?

Podobna teza jeszcze do niedawna mogła wydawać się szalona. Najnowsze odkrycia dowodzą jednak destrukcyjnego wpływu, jaki na ludzki organizm wywierają środki chemiczne zakłócające gospodarkę hormonalną.
W Kanadzie nadwagę ma 59% populacji a liczba osób dotkniętych otyłością podwoiła się na przestrzeni niecałych trzech dekad. Najbardziej niepokojący jest jednak trend panujący wśród dzieci, bo odsetek otyłych wzrósł aż o 70%! W Polsce zaczyna być podobnie. Nawet w Norwegii, której mieszkańcy znani są z aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia ma w 46% nadwagę.

Zadziwiająca zależność między otyłością chemikaliami i ich wpływem na metabolizm nawet już w prenatalnej fazie rozwoju organizmu

Popularne artykuły, które również interesują innych:

loading…



Przełomem okazała się praca pewnej lekarki ze Szkocji, która nie mogąc stracić na wadze, zaczęła szukać informacji w badaniach na temat zanieczyszczeń środowiska. W jednym z naukowych artykułów dotyczących badań nad rozrodczością dr Hamilton znalazła informację, że chemikalia działają jak sztuczne żeńskie hormony. Studiując to zagadnienie, znalazła potwierdzenie, że żeńskie hormony wpływają na wagę ciała. Jej zdaniem otyłość może być wynikiem ekspozycji na działanie chemikaliów powodujących zaburzenia wewnątrzwydzielnicze. Tezę podjęli naukowcy, potwierdzając, że podobne środki mogą wywoływać zmiany w metabolizmie już w prenatalnej fazie rozwoju organizmu.

Okazuje się, że chemikalia oszukują organizm i są przez niego traktowane jako naturalne hormony.

Naukowcy sklasyfikowali ponad 20 substancji chemicznych obesogennych (czyli tych, które zaburzają gospodarkę hormonalną i przyczyniają się do tycia.
OBESOGENY (LISTA), czyli OBESOGENNE SUBSTANCJIE CHEMICZNE:
ftalany – np. w wykładzinach podłogowych, PCV, w pudełkach plastikowych, tanich kosmetykach, perfumach, zabawkach, środkach czystości, farbach, klejach, lakierach, lakierach do paznokci, nawet w żywności (dodatkowo naukowcy podejrzewają, że ftalany mogą mieć wpływ na bezpłodność kobiet, alergię u dzieci czy cukrzycę typu 2)

Bądź na bieżąco >>> zdrowie.hotto.pl, czyli ZNANE i POPULARNE W INTERNECIE Domowe Sposoby na Zdrowie i Urodę – każdego dnia nowe i trendujące informacje – dlatego na facebook(u) koniecznie >>> POLUB STRONĘ ZDROWIE.HOTTO

 

bisfenole (BPA) – występuje np. w żywicy epoksydowej, która jest składnikiem klejów, w tym dentystycznych, w puszkach konserwowych (wewnętrzne wyściełanie) w plastikowych opakowaniach, torebkach foliowych do przechowywania, gotowania (kasza, ryż) i pieczenia (rękawy spożywcze), w produktach dla dzieci i niemowląt (plastikowe zabawki, gryzaki, smoczki, butelki), szczoteczkach do zębów i kosmetykach, na paragonach z kas fiskalnych, przy produkcji płyt CD, okularów, monitorów komputerowych, reflektorów samochodowych i wielu innych produktów. BISFENOLE mają także wpływ na problemy z erekcją u mężczyzn, przedwczesne dojrzewanie u dziewczynek, na złą pracę tarczycy, zwiększają ryzyko zawału i raka.
polichlorowane bifenyle
dietylstylbestrol – DES, lek doustny obecnie wycofany z powodu działania rakotwórczego
tributylocyna – zawierają środki dezynfekujące, konserwanty drewna oraz dodatki do bawełnianych wyrobów tekstylnych, farb i papieru.
polibromowane etery difenylowe – w pestycydach i chemikaliach przemysłowych
kwas perfluorooktanowy – stosuje się w teflonie (patelnie i garnki teflonowe), ma działanie rakotwórcze, powoduje wady wrodzone, zaburzenia rozwojowe i hormonalne oraz podwyższony poziom cholesterolu. Im wyższa temperatura rozgrzanego naczynia pokrytego teflonem (nie tylko uszkodzonej powierzchni teflonu) tym większa szkodliwość
dioksyny np. w rybach
organofosforany – w pestycydach – roundup (randap), phosmet (środek owadobójczy stosowany najczęściej przy uprawie jabłoni), Malathion (malation) (środek owadobójczy powszechnie używany w Chinach, krajach byłego ZSRR i Stanach Zjednoczonych, zabroniony w Unii Europejskiej od 2007 roku). Owoce i warzywa dlatego trzeba dokładnie myć, gdyż pestycydy organofosforanowe mają działanie neurotoksyczne podobne do sarinu (broni chemicznej): blokują przepływ impulsów nerwowych w mózgu.
atrazyna – środek ochrony roślin w uprawie kukurydzy
dichlorodifenylotrichloroetan – środek owadobójczy DDT znany pod nazwą Azotox o 60 letnim okresie rozpadu (do połowy lat 70- tych zastosowano w samej Polsce ponad 500 tys ton DDT)
ołów – szeroko stosowany w przemyśle, w produkcji akumulatorów, kabli, w spoiwach lutowniczych, farbach, benzynie
benzopireny – silnie rakotwórczy związek chemiczny jaki uwalnia się w czasie np wędzenia wędlin, grillowania, jest obecny w papierosach
nikotyna – w papierosach
genisteina – fitoestrogen występuje z ziarnach soi, stosowana w środkach łagodzących objawy menopauzy, w kremach przeciwzmarszczkowych
glutaminian sodu – np. w przyprawach
Jak widać obesogenne substancje są bardzo powszechnie stosowane w przedmiotach codziennego użytku: w plastikowych opakowaniach, puszkach, w wodzie z kranu, w przetwarzanej żywności, w opryskach, farbach olejnych, obudowach sprzętu elektronicznego, klejach stomatologicznych, środkach czyszczących, opryskach, okładkach, farbach olejnych, a nawet dzbankach…
Jeśli rzeczywiście udało się zidentyfikować przyczynę epidemii otyłości, to przed ludzkością stoi niełatwa walka o zdrowie przyszłych pokoleń.

Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.

loading…


źródło:

Zapisz

Zapisz

Add Comment

To lubię: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | Naturalne | Zdrowie-Uroda | hotto | Polecam | Tajemnicze | Domowe | Dlaczego | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | Inspirujące | ZiołaNaOdchudzanie | Ciekawostki | OtoDlaczego | podróże | fun | Uroda | popularne | DlaKobiet | UrodaZdrowie | zwierzaki | WeightLoss | UlubioneInspiracje