... ...

6 wczesnych objawów uszkodzenia wątroby. Jak je szybko rozpoznać

    Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"
Udostępnij innym ...

6 wczesnych objawów uszkodzenia wątroby. Jak je szybko rozpoznać
4.7 (94.62%) 26 votes

Kiedy wątroba jest zdrowa i dobrze pracuje, wtedy oczyszcza krew, pomaga w trawieniu pokarmów i walczy z infekcją.

Jest też trochę superbohaterem naszego ciała – podobnie jak Wolverine, ma umiejętność do regeneracji, gdy została uszkodzona, zastępując starą tkankę nowymi komórkami.

„Wszystko, co uniemożliwia wątrobie wykonywanie swojej pracy – lub odradzanie się po urazie – może narazić twoje życie na niebezpieczeństwo” ostrzega the American Liver Foundation. To może być stan zapalny, blizny, rak a nawet zażywanie zbyt dużych dawek Tylenolu.

Chociaż wątroba znajduje się wewnątrz ciała, oznaki zewnętrzne dają znać jeśli jest z nią coś nie tak.
zdrowie.hotto.pl-objawy-uszkodzenia-watroby-jak-szybko-rozpoznać

Podobne artykuły, które również interesują innych:

loading…


Oto 6 wczesnych objawów uszkodzenia wątroby. Zobacz jak je można rozpoznać

Żółkniecie

Twoja skóra i białka oczu mogą żółknąć gdy wątroba nie działa prawidłowo, ze względu na nagromadzenie we krwi żółtawej substancji zwanej bilirubiną (według US National Library of Medicine). Brytyjski National Health Service dodaje, że żółknięcie zwane żółtaczką, może wystąpić, gdy uszkodzenie wątroby uniemożliwia jej przetwarzanie tej bilirubiny. Najczęstsze przyczyny tego rodzaju uszkodzenia wątroby to zapalenie wątroby, rak, picie zbyt dużych ilości alkoholu, nadużywanie ecstasy, narażenie na substancje toksyczne i różne infekcje.

Wypróżnienia

Żółtaczka również zmienia kolor moczu i stolca, powodując ciemny mocz i blady stolec, wyjaśnia National Health Service.

Swędzenie

loading...

Mayo Clinic wymienia choroby wątroby jako przyczyny swędzenia skóry, a także niewydolności nerek, problemów z tarczycą i rakiem. „Swędzenie zazwyczaj wpływa na cały organizm. Skóra może wyglądać normalnie, z wyjątkiem wielokrotnie podrapanych miejsc. ”

Bądź na bieżąco >>> zdrowie.hotto.pl, czyli ZNANE i POPULARNE W INTERNECIE Domowe Sposoby na Zdrowie i Urodę – każdego dnia nowe i trendujące informacje – dlatego na facebook(u) koniecznie >>> POLUB STRONĘ ZDROWIE.HOTTO

 

Siniaki

Osobom z uszkodzeniem wątroby łatwiej będzie o siniaki lub krwawienie, ponieważ ich wątroba spowolniła lub zatrzymała produkcję białek, które są niezbędne do krzepnięcia krwi, podaje the National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases. Wątroba faktycznie produkuje wiele czynników niezbędnych do krzepnięcia krwi, z które zaczynają zanikać u osób z uszkodzeniem tego narządu.

Obrzęki

Kiedy wątroba nie jest w stanie wykonywać swoich zadań, ludzie mogą zacząć doświadczać zatrzymywania wody w ich brzuchach i nogach, powodując obrzęki, zgodnie z Mayo Clinic.

Brak oznak

W niektórych przypadkach po prostu nie ma oznak, że coś jest nie tak. The University of Iowa Hospitals and Clinics ostrzega, że aż u połowy osób z chorobami wątroby nie obserwowano żadnych oznak. W przypadkach, w które ujawniają się łagodne objawy, najczęściej spotykane są „bardzo niespecyficzne i obejmują zmęczenie lub nadmierne zmęczenie, brak energii, czasami swędzenie.”

 The American Liver Foundation wyjaśnia, ludzie mogą mieć naczynia krwionośne prowadzące do ich wątroby popękane, toksyny mogą gromadzić się w ich mózgach i zakłócać funkcje umysłowe, a oni mogą odczuwać nudności i biegunkę. „W miarę jak niewydolność wątroby rozwija się, objawy stają się coraz bardziej poważne,” mówi fundacja. „Pacjent może się mylić, być zdezorientowanym i bardzo sennym. Istnieje ryzyko śpiączki i śmierci. „W tym momencie, przeszczep wątroby może być jedynym rozwiązaniem, dlatego tak ważne jest, aby spróbować zidentyfikować oznaki uszkodzenia wątroby wcześnie.

A tymczasem … coraz więcej osób choruje na stłuszczenie wątroby.

W takim przypadku chory doświadcza stanu zapalnego, zmęczenia i ogólnego złego samopoczucia – w istocie, ta choroba jest jak alarm aby zmienić swój styl życia, zwłaszcza że w dłuższej perspektywie może prowadzić do znacznie poważniejszych problemów, takich jak marskość wątroby, która jest zaawansowanym stadium choroby. Warto wiedzieć, że na pomoc przychodzi nam natura >>> oto owoce i warzywa, które pomagają w likwidacji stłuszczenia wątroby >>>. Warto z nich skorzystać tak jak ze zmiany stylu życia, gdyż stłuszczenie wątroby obecnie jest najczęściej spowodowane gromadzeniem się nadmiaru tłuszczu w komórkach wątroby.
A pamiętajmy, że wątroba ma zdolność regeneracji. Gdy zostaje uszkodzona, zastępuje starą tkankę nowymi komórkami.

Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.

loading…


http://holisticlivingtips.com/2017/02/21/6-early-signs-liver-damage/

Zobacz też inne artykuły z www.zdrowie.hotto.pl, polub bloga i udostępnij. Z góry dziękuję.
loading...

Zapisz


Udostępnij innym ...

Comments

comments

stat4u
error: Content is protected !!
Polub bloga i kliknij