zdrowie.hotto.pl

Mniszek lekarski na zapalenie wątroby, wątrobę, nerki, żołądek … oto jak go używać!

Spread the love

Mniszek lekarski – cud zioło.
Cenne przepisy, które nie każdy zna.
Jak zbierać i jak używać.
Jak nie pomylić go z mleczem.

Najlepsze w mniszku lekarskim jest to, że wszystkie jego części mają właściwości lecznicze, zastosowanie. Oto przepisy z mniszkiem lekarskim na raka, zapalenie wątroby, wątrobę, nerki, żołądek. Mniszek a mlecz-jak je odróżnić. Przepisy na syrop z mniszka (miód) i herbatę.

MNISZEK LEKARSKI (a zwłaszcza KORZEŃ) ma długą historię zastosowania terapeutycznego. Niektórzy mylą go z mleczem polnym (choć łatwo jest je odróżnić, co widać na zdjęciu mniszka)

Mniszek lekarski (ang. dandelion), to bardzo korzystna dla zdrowia roślina, która posiada wspaniałe właściwości:
– ma zdolność leczenia alergii,
– obniżenia poziomu złego cholesterolu,
– stymuluje produkcję żółci i detoksykację wątroby
– łagodzi problemy żołądkowe,
– stymuluje funkcje pęcherzyka żółciowego,
– reguluje przemianę materii i oczyszcza krew.
Przez cały rok można stosować specjalny koncentrat z ekstraktów na detox i oczyszczanie wątroby i organizmu, który zawiera także wyciąg z mniszka lekarskiego.

KIEDY ZBIERAĆ MNISZKA LEKARSKIEGO

Najlepszy czas na żniwa korzeni mniszka jest na wiosnę, zwłaszcza na początku kwietnia, można również zbierać na jesieni. Kwiaty mniszka zbieramy w czasie kwitnienia (w porze słonecznej gdy są rozwinięte). Upewnij się aby zbierać mniszka lekarskiego z miejsc, które są mniej zanieczyszczone, takich jak obszary z dala od miasta i drogi.

MNISZEK LEKARSKI A MLECZ

Porównaj też MNISZEK LEKARSKI A MLECZ i zobacz jak się nie pomylić. Mlecz polny (po lewej stronie zdjęcia – na jednej łodydze wyrastającej z korzenia widać wiele liści) jest trujący a mniszek lekarski (po prawej stronie zdjęcia – wiele łodyg z liśćmi wyrastających z korzenia) ma właściwości leczniczo-terapeutyczne.MNISZEK LEKARSKI WŁAŚCIWOŚCI

Najlepsze w mniszku lekarskim jest to, że wszystkie jego części mają właściwości lecznicze. Oto przepisy z mniszkiem lekarskim na raka, zapalenie wątroby, wątrobę, nerki, żołądek.

MNISZEK LEKARSKI KORZEŃ posiada właściwości:
– moczopędne i
– jest korzystny czasie menopauzy a dodatkowo jest
– na raka,
– nerki.

MNISZEK LEKARSKI LIŚCIE są bogate w witaminy i mogą być wykorzystane w sałatkach, wraz z ziemniakami i jajkami.

MNISZEK LEKARSKI ŁODYGA:
– łagodzi problemy żołądkowe,
– stymuluje funkcje pęcherzyka żółciowego,
– reguluje przemianę materii i oczyszcza krew.
Ponadto, łodyga może być stosowana w leczeniu cukrzycy, podczas gdy mleko z łodygi może być stosowane do usuwania brodawek.

MNISZEK LEKARSKI KWIATY:
Ludzie używają także kwiaty mniszka lekarskiego aby przygotować domowy syrop z mniszka (czy miód z mniszka), który oczyszcza krew, łagodzi kaszel i poprawia trawienie.

Mniszka można również wykorzystać do robienia pięknej biżuterii lub przycisków do papieru.
Do tego potrzebujemy przekwitnięte kwiaty mniszka lekarskiego (dmuchawce) i żywicę epoksydową. Tutaj przepis krok po kroku jak zrobić biżuterię z dmuchawców (ang. dandelion in resin)

Bądź na bieżąco >>> zdrowie.hotto.pl>>> , czyli ZNANE i POPULARNE W INTERNECIE Domowe Sposoby na Zdrowie i Urodę – każdego dnia nowe i trendujące informacje – dlatego na facebook(u) koniecznie >>> POLUB STRONĘ ZDROWIE.HOTTO

MNISZEK LEKARSKI PRZEPISY. A OTO 4 PRZEPISY Z MNISZKIEM LEKARSKIM NA RAKA, ZAPALENIE WĄTROBY, WĄTROBĘ, NERKI, ŻOŁĄDEK

MNISZEK LEKARSKI SYROP

Oto przepis na SYROP Z KWIATÓW MNISZKA LEKARSKIEGO na przeziębienie, kaszel lub zapalenie oskrzeli
Składniki i przygotowanie:

Zbierz 400 żółtych kwiatów mniszka lekarskiego ( rozłóż na stole na jakimś papierze czy gazecie, żeby wyszły z kwiatów wszelkiej maści żyjątka) i zalej je w naczyniu 3 litrami wody. Następnie pokrój 4 pomarańcze i 4 cytryny w plasterki i dodaj je do mieszanki.
Pozostaw mieszaninę na 24 godziny. Po 24 godzinach, przecedź mieszaninę i wlej płyn do garnka. Dodaj 2 szklanki cukru i gotuj przez około pół godziny. Gdy mieszanina zacznie wrzeć i stawać się wystarczająco gęsta, zdejmij z kuchenki i przelej syrop do wysterylizowanych słojów.

Stosowanie: Używaj syrop z mniszka aby leczyć przeziębienie, kaszel lub zapalenie oskrzeli.

MNISZEK LEKARSKI HERBATA

Z liści mniszka lekarskiego można również zrobić herbatę.Oto PRZEPIS – Jak przygotować herbatę z liści mniszka lekarskiego?

Weź klika liści mniszka lekarskiego, wysusz, posiekaj i zmiel je dokładnie. Przechowuj mieszankę w słoiku do wykorzystania w przyszłości. Aby przygotować herbatę z liści mniszka lekarskiego, trzeba dodać pół łyżeczki mieszanki na szklankę wody. Takie to proste!

MNISZEK LEKARSKI NA RAKA

Mniszek jest od dawna ma ZASTOSOWANIE w medycynie ludowej oraz w kuchni i ceniony ze względu na właściwości lecznicze. Obecnie współczesna medycyna potwierdza jego WŁAŚCIWOŚCI i szczególne korzyści zdrowotne, a także niektórzy lekarze kanadyjscy uważają, że jest także zdolny do leczenia raka. Poniżej przepis na herbatę z korzenia mniszka lekarskiego ale najpierw kilka słów o właściwościach korzenia mniszka lekarskiego

MNISZEK LEKARSKI WŁAŚCIWOŚCI – KORZEŃ MNISZKA

KORZEŃ MNISZKA LEKARSKIEGO ma zdolność do:
– oczyszczania nerek, wątroby, pęcherzyka żółciowego i limfy, co czyni go skutecznym w leczeniu zaparć, kamicy żółciowej, zapalenia wątroby, obrzęków, trądzika i reumatyzmu
– jest bardzo korzystny dla kobiet, zwłaszcza w zapobieganiu i leczeniu problemów związanych z piersiami
– oraz w leczeniu i zapobieganiu torbieli, nowotworów i NA RAKA.

PRZEPIS – Jak przygotować herbatę z korzeni mniszka lekarskiego?

Składniki i przygotowanie: Korzenie mniszka lekarskiego należy oczyścić, obrać (nie myć), pokroić i wysuszyć korzenie na świeżym powietrzu (lub w piekarniku w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni C). Susząc na powietrzu pozostaw korzenie mniszka lekarskiego do wyschnięcia przez około dwa tygodnie, aż staną się kruche pod palcami. Po wysuszeniu przełóż korzenie do słoja i przechowuj w ciemnym i chłodnym miejscu. Z korzenia przygotujesz leczniczą herbatę, zalewając proszek z korzeni mniszka lekarskiego gorącą wodą. Wkrótce rozwinę ten temat szerzej.MNISZEK LEKARSKI PRZECIWWSKAZANIA

Mimo bardzo wielu właściwości leczniczo-terapeutycznych, ma także mniszek lekarski przeciwwskazania. Do przeciwwskazań należą:
– alergia na mniszka lekarskiego
– nadmierne wydzielanie soków żołądkowych
– zgaga
– wrzody dwunastnicy
– wrzody jelit

Mniszek lekarski – cud zioło.
Cenne przepisy, które nie każdy zna
Jak zbierać i jak używać.
Jak nie pomylić go z mleczem.
Najlepsze w mniszku lekarskim jest to, że wszystkie jego części mają właściwości lecznicze, zastosowanie.
http://zdrowie.hotto.pl/mniszek-lekarski-leczy-raka-zapalenie-watroby-watrobe-nerki-zoladek-oto-jak-go-uzywac/..
Mniszek lekarski leczy … zapalenie wątroby, wątrobę, nerki, żołądek … oto jak go używać!

Źródło: healthandhealthyliving.com/a-dandelion-cures-cancer-hepatitis-liver-kidneys-stomach-heres-how-to-prepare/, 3at.eu/newsy/mniszek%20lekarski%20mlecz%20roznice

Add Comment

To lubię: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | Naturalne | Zdrowie-Uroda | hotto | Polecam | Tajemnicze | Domowe | Dlaczego | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | Inspirujące | ZiołaNaOdchudzanie | Ciekawostki | OtoDlaczego | podróże | fun | Uroda | popularne | DlaKobiet | UrodaZdrowie | zwierzaki | WeightLoss | UlubioneInspiracje