... ...

MIĘTA I JEJ WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE. Sprawdź 22 niesamowite zalety mięty pieprzowej.

    Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"
Udostępnij innym ...

MIĘTA I JEJ WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE. Sprawdź 22 niesamowite zalety mięty pieprzowej.
5 (100%) 5 votes

MIĘTA I JEJ WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE. 22 niesamowite zalety mięty pieprzowej. MIĘTA LECZY I MA MOC. Oto właściwości, zastosowanie i przeciwwskazania mięty. To lepiej wiedzieć

Wiele osób rozpoznaje smak mięty pieprzowej, jednak może nie wiedzieć, że istnieje również szereg korzyści zdrowotnych, które daje ta roślina.

MIETA PIEPRZOWA – CO TO JEST

Mięta pieprzowa to rodzaj mięty hybrydowej , wyhodowanej przez połączenie mięty nadwodnej (Mentha aquatica) i mięty zielonej (Mentha spicata) . Przez naukowców znana jako Mentha × piperita , roślina ta występuje na całym świecie. Mięta pieprzowa rośnie szczególnie dobrze w wilgotnych i zacienionych miejscach.
Ma pikantny orzeźwiający smak, dzięki czemu jest popularnym składnikiem wielu różnych produktów spożywczych , cukierków, lodów i deserów.

Liście mięty są głównymi częściami tej rośliny, które są używane, ze względu na zawartość olejku eterycznego, który zawiera wysokie poziomy mentonu, mentolu, limonenu i różnych innych kwasów, związków organicznych i przeciwutleniaczy.
Wiele osób używa terminów mięta i mięta pieprzowa zamiennie, podczas gdy nazwa mięta może odnosić się do różnych rodzajów mięty a druga z wymienionych jest jej specyficzną odmianą.

Roślina pochodzi z Europy i Bliskiego Wschodu a obecnie jest uważana za inwazyjną w wielu częściach świata, w tym w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii i na wyspach Galapagos. Te aromatyczne rośliny wolą rosnąć w wilgotnych obszarach i rozmnażają się przez rozłogi zamiast za pomocą nasion .
zdrowie.hotto.pl-mieta-jej-wlasciwosci-lecznicze-zastosowanie-przeciwwskazania
To się podoba innym:

loading…


loading...

MIĘTA PIEPRZOWA WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE – 22 niesamowite zalety mięty pieprzowej.:

Istnieje szeroki zakres korzystnych efektów zdrowotnych związanych z miętą pieprzową, w tym jego zdolność do łagodzenia objawów gorączki siennej , zapobiegania nudnościom i wymiotom, poprawa pamięci i sprawności poznawczej, a także wiele innych.

Oto 22 właściwości lecznicze mięty:

Zwalczanie przeziębienia i chorób dróg oddechowych
Łagodzenie objawów menstruacyjnych
Leczenie chronicznych ran
Leczenie spazmów
Leczenie kolki u niemowląt
Zmniejszenie bólu związanego z półpaścem
Oczyszczanie zatok
Leczenie alergicznego nieżytu nosa (katar sienny)
Łagodzenie objawów zespołu jelita drażliwego
Uśmierzanie bólu i zmniejszanie bólów głowy i migren
Odchudzanie
Poprawa zdrowia skóry
Zwiększenie poziomu energii
Zapobieganie nudnościom i wymiotom
Zmniejszanie zgagi
Poprawianie problemów z pamięcią i zapobieganie chorobie Alzheimera
Zwiększenie kondycji i siły włosów
Zmniejszenie stresu i niepokoju
Zapobieganie gruźlicy
Leczenie niestrawności
Obniżenie ryzyka zachorowania na raka
Ochrona przed ubytkami w uzębieniu i nieświeżym oddechem

Bądź na bieżąco >>> zdrowie.hotto.pl>>> , czyli ZNANE i POPULARNE W INTERNECIE Domowe Sposoby na Zdrowie i Urodę  >>> POLUB STRONĘ ZDROWIE.HOTTO

MIĘTA PIEPRZOWA ZASTOSOWANIE:

Mięta pieprzowa ma wiele zastosowań zarówno leczniczych jak i kulinarnych, w tym stosowana jest jako:

OLEJEK MIĘTOWY: Olejek jest powszechnie stosowany na skórę w celu uwolnienia od problemów z układem oddechowym .

HERBATA MIĘTOWA: Picie herbaty miętowej to doskonały sposób na złagodzenie stresu i niepokoju oraz zwiększenie poziomu energii.

NAJPROSTSZY PRZEPIS NA ZDROWY NAPÓJ Z MIĘTĄ – ściąć gałązkę świeżej mięty (można dodać listki świeże lub suszone) i zalać ciepła wodą, można dodać plasterek cytryny (pomarańczy, limonki lub innych owoców), dodać kostki lodu. Będzie to smaczny i kolorowy napój.
Po wypiciu napoju, można ponownie zalać miętę wodą, nadal będzie miała dużą moc.
Taki napój jest nie tylko leczniczy ale i odchudzający (pomaga na problemy jelitowo – trawienne), ale jak zawsze z umiarem – sprawdź poniżej dlaczego.

NALEWKI I EKSTRAKTY Z MIĘTY: są one zwykle używane w wyższych stężeniach do leczenia wewnętrznego i poważniejszych schorzeń.

MIĘTA JAKO ŚRODEK AROMATYZUJĄCY: Ta roślina jest również popularnym środkiem aromatyzującym w wielu produktach spożywczych, cukierkach, napojach i wypiekach.
Różne części tej rośliny, w tym nasiona i liście, są stosowane w różny sposób.

MIĘTA PRZECIWWSKAZANIA I SKUTKI UBOCZNE:

Chociaż istnieje wiele pozytywnych efektów stosowania mięty pieprzowej, istnieją również negatywne skutki uboczne.

CIĄŻA LUB KARMIENIE PIERSIĄ: Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią , najlepiej unikać olejku z mięty pieprzowej i wyciągów, ponieważ stężenie substancji aktywnych może być niebezpieczne dla dziecka.

KONTAKTOWE ZAPALENIE SKÓRY: Wiele osób jest uczulonych na tę roślinę i doświadcza kontaktowego zapalenia skóry podczas dotykania którejkolwiek z substancji z niej pochodzących.

PROBLEMY ŻOŁĄDKOWO-JELITOWE: Niektóre osoby zgłaszają również problemy z żołądkiem i jelitami. W wyniku stosowania mięty pieprzowej może dojść do biegunki i zapalenia żołądka, szczególnie gdy stosowana jest w nadmiarze.

Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.

loading…


Zobacz też inne artykuły z www.zdrowie.hotto.pl, polub bloga i udostępnij. Z góry dziękuję.
loading...

źródło: organicfacts.net/peppermint.html


Udostępnij innym ...

Comments

comments

stat4u
error: Content is protected !!
Polub bloga i kliknij