NALEWKA Z WIŚNI. NAJLEPSZE PRZEPISY NA SMACZNĄ I AROMATYCZNĄ WIŚNIÓWKĘ KROK PO KROKU

Spread the love
    Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"

NALEWKA Z WIŚNI. NAJLEPSZE PRZEPISY NA SMACZNĄ I AROMATYCZNĄ WIŚNIÓWKĘ KROK PO KROKU

Jedni robią nalewkę z pestkami, inni zasypują wiśnie cukrem a dopiero potem dodają spirytus lub wódkę.
Jeszcze inni drylują wiśnie i dodają kilka wiśni z pestkami dla podkreślenia smaku nalewki wiśniowej. Ten ostatni sposób jest zdecydowanie najlepszy, o czym poniżej.

Proponuję tutaj przepisy na najlepszą w smaku i aromacie nalewkę z wiśni

Jest to nalewka z wiśni na spirytusie o mocy około 30%m lub na wódce.

zdrowie.hotto.pl-nalewka-z-wisni-przepis

1 przepis na nalewkę na spirytusie – NALEWKA Z WIŚNI PRZEPIS BABCI

NALEWKA Z WIŚNI PRZEPIS BABCI -SKŁADNIKI:
– 1 kg dojrzałych drylowanych wiśni bez pestek (najlepiej tych najbardziej czarnych – odmiana wiśni tradycyjna – czarne i małe – gdyż dają najlepszy aromat)
– kilkanaście wiśni całych z pestkami
– 0,5 l spirytusu 95%
– 200 ml przegotowanej i zimnej wody
– 0,5 kg cukru

NALEWKA Z WIŚNI PRZEPIS BABCI – PRZYGOTOWANIE:

– Wiśnie myjemy, pozbawiamy ogonków, drylujemy i wsypujemy do słoja.

– Dodajemy kilkanaście wiśni z pestkami.

– Dodajemy 0,5 l spirytusu wymieszanego wcześniej z wodą (dodając zawsze spirytus do wody a nie odwrotnie – w myśl powiedzonka „pamiętaj chemiku młody dodaj zawsze kwas do wody”). Spirytus z wodą po dodaniu do wiśni da nam nalewkę wiśniową o stężeniu nie wyższym niż 30%. Jeśli ktoś lubi nalewkę o mniejszej mocy, należy dodać odrobinę więcej wody. Wiśnie muszą być przykryte spirytusem.

– Zakręcamy szczelnie słój, wstrząsamy słojem aby wymieszać wiśnie i wstawiamy słój w ciemne miejsce na około 1 miesiąc, co kilka dni wstrząsając słojem.

– Po miesiącu zlewamy wiśniowy nalew do innego czystego pojemnika (butelki lub słoik) a pozostałe w słoju wiśnie zasypujemy cukrem, żeby uzyskać z tych wiśni sok, który potem dodamy do nalewu. Wiśnie puszczą sok po kilku dniach. Każdego dnia warto wstrząsać słojem z wiśniami żeby przyspieszyć powstanie soku.
Ten sok (po odcedzeniu z wiśni) dodajemy do nalewu po okołu 6-7 dniach od zasypania wiśni cukrem.

– Nalew połączony z tak uzyskanym sokiem zlewamy do czystych butelek i odstawiamy nalewkę do ciemnej szafki na minimum 3 miesiące. Najlepszy smak nalewki osiągniemy po roku leżakowania.
A co z owocami z nalewki z wiśni ?

Możemy nimi dekorować desery, dodawać do ciast. Ale trzeba pamiętać że są to wiśnie z alkoholem, więc kierowcy muszą uważać.

NALEWKA Z WIŚNI NA WÓDCE – PRZEPIS DRUGI NA NALEWKĘ Z WIŚNI

Przepis jest taki sam jak na nalewkę na spirytusie (tylko tyle, że nie musisz do wódki dodawać wody)

Podobne artykuły, które również interesują innych:
loading...

Dodając spirytus z wodą do wiśni uzyskamy około 30% nalewkę. Dodając wódkę zamiast spirytusu, otrzymamy trochę słabszą nalewkę. Wybór należy do ciebie czym chcesz zalać wiśnie.

POLUB BLOGA na FB i udostępnij >

Nalewka z wiśni zasypanych cukrem

To kolejny przepis na nalewkę z wiśni.

Tym razem zamiast zalania wiśni spirytusem lub wódką, zasypuje się wiśnie cukrem. A dopiero po puszczeniu soku z wiśni zalewa się całość spirytusem lub wódką, tak żeby wiśnie były przykryte.

Niestety wg mnie ten przepis powoduje, że nalewka z wiśni zasypanych cukrem staje się mniej aromatyczna, gdyż wiśnie najpierw zaczynają fermentować, puszczając sok co zmienia zapach i smak nalewki.

Dlatego też zdecydowanie lepiej jest zrobić nalewkę z wiśni tradycyjną metodą wg pierwszego i bardzo prostego przepisu na NALEWKĘ Z WIŚNI WG PRZEPISU BABCI (mojej zresztą, chociaż przepis jest również stosowany i spotykany dość powszechnie)

NALEWKA Z WIŚNI Z PESTKAMI – PRZEPIS

Nalewkę możesz wykonać tak jak wg przepisu Babci ale dodaj więcej cukru, ze względu na pestki, które zawierają kwas pruski, przez co nalewka będzie miała posmak lekko gorzki. Z tego też powodu lepiej zrobić nalewkę z pestek drylowanych.

Drylowanie nie jest trudne (są też urządzenia do drylowania, które nie są drobie a ułatwiają drylowanie) a za to smak nalewki z wiśni jest zdecydowanie lepszy. Warto się raz trochę pomęczyć, żeby smakować potem przepyszną nalewkę. A i owoce z nalewki łatwiej wykorzystać do deserów (są już bez pestek)


Ciekawostka, czyli niezwykła NALEWKA Z WIŚNI Z PESTKAMI (czyli nalewka z wiśni bez drylowania), wg przepisu dawnej kuchni litewskiej

Jako ciekawostkę podaję niesamowity przepis na nalewkę z wiśni wg Kucharki Litewskiej, czyli Wincenty Zawadzkiej słynnej rywalki, równie słynnej autorki Ćwierciakiewiczowej.

Czy jeszcze ktokolwiek podjąłby się robienia nalewki z wiśni wg takiego przepisu.

Składniki na NALEWKĘ Z WIŚNI Z PESTKAMIprzepis Kucharki Litewskiej:

owoce – 16 kg wiśni,
spirytus – pół wiadra (!!! – ciekawa miara, może mi ktoś podpowie ile to jest wg dzisiejszej miary),
cukier – 4 kg.

A oto cały przepis jak zrobić nalewkę z wiśni z pestkami, nie mogę się nie pokusić aby nie zacytować tego języka:

” Wziąć 16 kilo wisien,

utłuc z pestkami w stępie (i znów cóż to znaczy, może ktoś wie ?),
zmieszać z półwiadrem spirytusu lub dobrej wódki,
przełożyć do słojów
i postawić na trzy dni na słońcu, obwiązawszy płótnem.
Potem wycisnąć przez gęste płótno
i wsypać 4 kilo cukru; skoro się rozpuści,
zagotować parę razy, a skoro ostygnie, rozlać do butelek
i używać.
Chować w piwnicy. Nalewka ta jest najlepsza świeża i dłużej nad kilka miesięcy przechowywać sie nie da”.

Smacznego.

Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.
loading...
Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"   ... sprawdź to ... i >>> zobacz więcej: zdrowie.hotto.pl #zdrowie #ciekawe #popularne #hotto #porady #kobieta #zdrowotne #przepisy #rady #metody #ciekawostki ... źródło:Choroby

Nalewka z wiśni, przepisy na wiśniówkę
http://zdrowie.hotto.pl/nalewka-z-wisni/…

Add Comment

error: Content is protected !!
To lubię: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | Naturalne | Zdrowie-Uroda | hotto | Polecam | Tajemnicze | Domowe | Dlaczego | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | Inspirujące | ZiołaNaOdchudzanie | Ciekawostki | OtoDlaczego | podróże | fun | Uroda | popularne | DlaKobiet | UrodaZdrowie | zwierzaki | WeightLoss | UlubioneInspiracje