8 i 11 objaw jest jednoznaczny. Zanim zbadasz poziom cukru we krwi, sprawdź tych 15 objawów wskazujących na to, że twój poziom cukru we krwi jest bardzo wysoki. I co z tym dalej.
Twój poziom cukru we krwi wskazuje na ilość glukozy we krwi. Glukoza jest rodzajem cukru i jest głównym źródłem energii dla naszego organizmu.
Wysoki poziom cukru we krwi jest również znany jako hiperglikemia i może się zdarzyć, gdy organizm ma problem z prawidłowym przetwarzaniem glukozy.
Podobne artykuły, które również interesują innych:
W tym przypadku, może to trwać bardzo długo i uszkodzić trwale wiele różnych części ciała, w tym:
– Naczynia krwionośne
– Nerki
– Nerwy
– Oczy
Narastanie tego typu problemów z cukrzycą, zależy od wielu różnych czynników, takich jak: opuszczona dawka lekarstwa, stres, odwodnienie, słodycze, popularne ciepłe i zimne przekąski.
Oznaki wysokiego poziomu cukru we krwi – poznaj 15 objawów
1. Zamazane widzenie
2. Częste oddawanie moczu
3. Suchość w ustach
4. Impotencja
5. Problemy z koncentracją
6. Problemy żołądkowe
7. Zakażenia
8. Powolne gojenie się ran
9. Skrajne wyczerpanie
10. Zmęczenie
11. Zwiększone pragnienie
12. Swędząca skóra
13. Sucha skóra
14. Przybieranie na wadze
15. Problemy nerwowe
Bądź na bieżąco >>> zdrowie.hotto.pl>>> , czyli ZNANE i POPULARNE W INTERNECIE Domowe Sposoby na Zdrowie i Urodę – każdego dnia nowe i trendujące informacje – dlatego na facebook(u) koniecznie >>> POLUB STRONĘ ZDROWIE.HOTTO
Masz wysoki poziom cukru we krwi? Istnieją sposoby żeby go obniżyć
Nie brzmi to dobrze, prawda? Na szczęście, istnieją środki, które można podjąć, aby uniknąć problemów z wysokim poziomem cukru we krwi. >>>sprawdź domową miksturę przeciwcukrzycową i na obniżenie poziomu cukru we krwi>>>
Można obniżyć poziom cukru we krwi spożywając codziennie pożywienie o niskim indeksie glikemicznym. Indeks glikemiczny – IG, czyli wskaźnik glikemiczny (ang. glycemic index, GI) – to klasyfikacja produktów żywnościowych na podstawie ich wpływu na poziom glukozy we krwi w 2-3 godziny po ich spożyciu (glikemia poposiłkowa). IG<50 = produkty o małym IG (te produkty jemy codziennie), IG 55–70 = produkty o średnim IG (jemy od czasu do czasu), IG>70 = produkty o dużym IG (jemy rzadko). Im niższe IG produktów, tym dłużej czujemy się nasyceni po jedzeniu.
Pokarmy z niskim indeksem glikemicznym to na przykład; jajka, brokuły, orzechy, kiełbasa np. z indyka, czyli im mniej węglowodanów tym niższy IG. Odpowiednie pokarmy spożywane w odpowiednich ilościach mogą dać zdumiewające rezultaty.
Jeśli chcesz uniknąć wysokiego ciśnienia krwi lub obniżyć je czy schudnąć dodaj do swojej diety więcej produktów o niskim indeksie glikemicznym.
Warto zapamiętać: Im niższe IG, tym wolniej węglowodany z pożywienia są wchłaniane do krwiobiegu. Większość warzyw ma mało węglowodanów, stąd IG mają niskie. Mięso, jaja, ryby nie ma węglowodanów, a więc i ich IG jest zerowe. I oczywiście zbadaj poziom cukru we krwi aby jednoznacznie ustalić czy nie masz problemu z cukrzycą. Zagrożenie cukrzycą zwłaszcza typu 2 jest olbrzymie, przy tym stylu życia.
Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.
pl.wikipedia.org/wiki/Indeks_glikemiczny
youtube.com/watch?v=W3xE6BRra2g, youtube.com/watch?v=JhEZFIzja-s, youtube.com/watch?v=QU4bmHxohAM, healthyfoodteam.com/15-signs-showing-blood-sugar-high/