Żel aloesowy jak zrobić samodzielnie w domu i jak stosować – PRZEPIS. Wady i zalety oraz przeciwwskazania.

Spread the love

JAK ZROBIĆ ŻEL ALOESOWY i jak prawidłowo stosować aloes. PROSTE PRZEPISY KROK PO KROKU. Wady i zalety oraz przeciwwskazania – O ŻELU ALOESOWYM BEZ MITÓW.

Aloes (Aloe Vera) to jedna z najczęściej stosowanych roślin w naturalnych metodach leczenia zaparć, chorób skóry, zarobaczenia, infekcji i kolki.

Ta roślina jest wykorzystywana w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym i spożywczym.

Aloes jest bogaty w składniki odżywcze, w tym witaminę A, C, E, kwas foliowy, cholinę, B1, B2, B3, B6, B12, wapń, magnez, cynk, chrom, selen, sód, żelazo, potas, miedź i mangan.

Ze względu na liczne składniki odżywcze ta cudowna roślina zapewnia niezliczoną ilość korzyści. I jak każde zioła ma również przeciwwskazania (o czym poniżej)

zdrowie.hotto.pl-jak-zrobic-zel-aloesowy-przepisy-jak-stosowac-wady-zalety-przeciwwskazania

 

KORZYŚCI, WADY I ZALETY z Aloe Vera

Leczy zakażenie grzybicze w ustach i utrzymuje ogólne zdrowie jamy ustnej.

Łagodzi ból spowodowany oparzeniami słonecznymi, ale nakładanie soku z aloesu na skórę przed ekspozycją na słońce może powodować wysypkę.

Zwiększa odporność organizmu, działa na przeziębienie i grypę.

Łagodzi zgagę i koi nerwy.

Zwalcza alergie, stany zapalne skóry i inne przypadki, w tym egzemę, łuszczycę, trądzik i pęcherze. Sok z aloesu może, według niektórych alternatywnych źródeł medycyny, być pomocny w leczeniu trądziku.

Ale może również powodować alergie.

Są możliwe efekty uboczne z soku z aloesu. Jeśli jesteś uczulony na czosnek, cebulę, tulipany lub inne rośliny z rodziny Lillaceae, możesz być uczulony na aloes. Objawy reakcji alergicznej mogą obejmować wysypkę lub pokrzywkę, swędzenie lub obrzęk skóry, trudności w oddychaniu, uczucie ucisku w gardle lub klatce piersiowej i ból w klatce piersiowej.

Równoważy i obniża poziom cukru we krwi. Picie soku z aloesu może obniżyć poziom glukozy we krwi.

Ale należy również zachować ostrożność – MedlinePlus zaleca osobom skłonnym do hipoglikemii oraz osobom przyjmującym leki, takie jak metformina lub insulina, do regulowania stężenia cukru we krwi, aby zachować ostrożność podczas spożywania soku z aloesu.

– Niejednoznaczne wyniki badań – Zdaniem Mayo Clinic.com, przeczyszczające działania z picia soku z aloesu są dobrze poparte dowodami naukowymi. Pierwsze dowody wskazują, że sok z aloesu może zmniejszyć szanse zachorowania na raka płuc, chociaż potrzebne są dalsze badania.
Używanie soku z aloesu do leczenia cukrzycy typu 2 przyniosło mieszane wyniki w badaniach klinicznych. Stosowanie go w leczeniu HIV również przyniosło niejednoznaczne wyniki wymagające dodatkowych prób na ludziach.

– Obiecujące, ale ograniczone badania wskazują, że aloes może być skuteczny w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

– Niektóre jednak badania wskazują na wzrost ryzyka zachorowania na raka jelita grubego w przypadku picia żelu aloesowego dłużej niż rok a także może przy dłuższym spożywaniu powodować zapalenie wątroby.

Pewien franciszkański zakonnik zdobył od amerykańskich Indian recepturę na raka na raka (którą udostępnił w swojej książce a które jest dostępna tutaj >>>) . Sprawdź też na czym polega terapia włoskiego lekarza, który mówi RAK JEST GRZYBEM. Znajdziesz tu opis terapii (również na filmie) i przepisy.

Nie wydawaj pieniędzy na suplementy. Zrób własny żel aloesowy. Jak zbierać, zrobić własny żel aloesowy i jak używać żelu z Aloe Vera

Najważniejszą częścią częścią aloesu jest żel, który jest gęstą, galaretowatą cieczą znajdująca się pod skórą liścia.

Co będzie potrzebne, żeby zrobić własny żel aloesowy:

– Liść aloesu (najlepiej z 3-4 letniej rośliny, gdyż liście takiej rośliny będą miały maksymalną ilość składników odżywczych i fitochemicznych)

– ostry nóż,

– czysty, hermetyczny pojemnik do przechowywania,

– blender

– czysta miska (w zależności od typu blendera)
Polub i udostępnij, może się komuś przyda:

Instrukcje:

PRZYGOTOWANIE WŁASNEGO ŻELU ALOESOWEGO:

– Najpierw potnij liść na sekcje o długości do około 20 cm.

– Następnie odetnij ząbkowaną krawędź a potem natnij liść tuż pod skórą.

– Najpierw przesuń nóż wzdłuż dolnej krawędzi skóry, tak blisko skóry jak się da.

– Następnie odwróć ten kawałek aloesu i powtórz to samo z drugiej strony. Spróbuj oddzielić zewnętrzną skórkę.

Usuń cały żółty sok (ma działanie przeczyszczające, wchodzi w reakcje niepożądane z niektórymi lekami) .

Odbierz cały potrzebny żel z liści w ciągu 10 minut. Żel utlenia się szybko i staje się brązowy, co oznacza, że ​​tracisz aktywne składniki.

– Włóż wydobyty żel do blendera i miksuj go aż będzie gładki. Przechowuj czysty żel w szklanym słoiku (najlepiej nieprzezroczystym) w lodówce maksymalnie tydzień.

– Dobrze jest wymieszać żel z aloesu ze swoim ulubionym sokiem z cytrusów (najlepiej z cytryną). To dodaje smaku, ale co ważniejsze, kwas cytrynowy z owoców cytrusowych działa jako naturalny środek konserwujący.   Wstaw do lodówki ponieważ ekspozycja na światło powoduje również rozkład bioaktywnych składników żelu aloesowego.

– Niezależnie od tego, czy sok z aloesu jest świeży, czy zakupiony w sklepie, należy go natychmiast schłodzić. Utrzymanie niskiej temperatury jest jednym z najważniejszych sposobów przedłużenia okresu przydatności do spożycia i utrzymania składników aktywnych.

STOSOWANIE:

Nie wyrzucaj skórek liścia aloesu. Możesz z nich też skorzystać, ponieważ są na nich pozostałości żelu. Możesz natrzeć nimi bezpośrednio skórę.

– Z żelu możesz przygotować naturalny napój przez zmiksowanie go z odrobiną cytryny, miodu, warzyw, owoców i wody. To jest wspaniały napój detoksykacyjny.

– Dodatkowo możesz nakładać żel na skórę i pozostawiać go tak do wchłonięcia (ale nie wychodź wtedy na słońce – patrz wyżej)

Polub i udostępnij, może się komuś przyda:

PRZECIWWSKAZANIA:

Mimo, że żel aloesowy daje bardzo dużo korzyści dla zdrowia, są również przeciwwskazania.

Kobiety w ciąży nie powinny używać żelu Aloe Vera, ponieważ może to zwiększać ryzyko wad wrodzonych lub powodować poronienie.

Jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki, masz chorobę nerek lub problemy jelitowe, takie jak choroba Leśniowskiego-Crohna lub hemoroidy, nie zażywaj Aloe Vera bez uprzedniego skontaktowania się z lekarzem.

Żel aloesowy jak zrobić samodzielnie w domu i jak stosować – PRZEPIS.
Wady i zalety oraz przeciwwskazania.
http://zdrowie.hotto.pl/zel-aloesowy-jak-zrobic-samodzielnie-w-domu-i-jak-stosowac-przepis-wady-zalety-przeciwwskazania/ …

unknownremedy.com/2017/02/19/instructions-use-aloe-vera/, internet, youtube, livestrong.com/article/288016-aloe-vera-drink-for-acne

Add Comment

To lubię: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | Naturalne | Zdrowie-Uroda | hotto | Polecam | Tajemnicze | Domowe | Dlaczego | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | Inspirujące | ZiołaNaOdchudzanie | Ciekawostki | OtoDlaczego | podróże | fun | Uroda | popularne | DlaKobiet | UrodaZdrowie | zwierzaki | WeightLoss | UlubioneInspiracje