Niedobory wapnia MOGĄ ZAGRAŻAĆ ŻYCIU zwłaszcza jeśli chorujesz na niedoczynność tarczycy albo jeśli masz zbyt mało magnezu w organizmie ! Czy wiesz jak przyjmować wapń, żeby sobie nie zaszkodzić?
Biorąc pod uwagę kluczową rolę, jaką odgrywa wapń w organizmie, nic dziwnego, że niedobór tego minerału może prowadzić do całej serii problemów – z których wiele może nie tylko wpływać na styl życia, ale w rzeczywistości zagrażać życiu.
Wapń jest nieodzowny do: budowy silnych kości, zębów, normalnego rytmu serca, pobudzania skurczy i umożliwienia relaksacji mięśni, pełni funkcje hormonalne, a nawet w regulacji ciśnienia krwi. Innymi słowy, wpływa na całe ciało i każdego dnia podtrzymuje jego optymalne działanie.
W przypadku niedoboru może jednak okazać się, że organizm już nie działa tak optymalnie. Obowiązkowo należy wtedy przyjrzeć się znakom ostrzegawczym. Ważne jest, aby zrozumieć, że istnieją dwa rodzaje niedoboru wapnia.
Podobne artykuły, które również interesują innych:
Dwa rodzaje niedoboru wapnia
1. Niedobór wapnia w diecie występuje u osób, które nie przyjmują wystarczającej ilości wapnia codziennie poprzez spożycie pokarmów (lub specjalnego składnika, który można łatwo sporządzić w swojej kuchni) albo suplementów. Wtedy to wapń naturalnie zgromadzony w kościach zaczyna się wyczerpywać. W rezultacie kości zaczynają się osłabiać w niepokojącym tempie. Niedobór ten może prowadzić do osteoporozy, choroby kości, która powoduje zwyrodnienie kości, tworzenia się garbu na plecach, zwiększenia ryzyka złamania kości i innych poważnych objawów.
Objawy niedoboru wapnia w diecie
– Ból pleców lub szyi
– Ból lub kruchość kości
– Złamania kości w wyniku niewielkiego urazu lub bez niego
– Zmniejszenie wzrostu
– Zgarbiona postawa
2 W przeciwieństwie do niedoboru wapnia w diecie, drugiego rodzaju niedobór wapnia, hipokalcemia ma związek z niskim poziomem wapnia we krwi. Podczas gdy niedobór wapnia w diecie jest wynikiem niedostatecznego spożycia składników odżywczych, hipokalcemia jest zwykle spowodowana przez niektóre leki, a nawet choroby, takie jak niedoczynność tarczycy. Hipokalcemia jest szczególnie niepokojąca, ponieważ organizm będzie z bez trudu pobierać wapń z kości w przypadku niedoboru wapnia we krwi, w celu wspierania właściwej funkcji mózgu, serca, nerwów i mięśni.
Objawy hipokalcemii
– Skurcze mięśni
– Odrętwienie
– Słaby apetyt
– Duże, posiniaczone obszary
– Krwawienie podskórne. Wygląda jak małe czerwone kropki.
Bądź na bieżąco >>> zdrowie.hotto.pl, czyli ZNANE i POPULARNE W INTERNECIE Domowe Sposoby na Zdrowie i Urodę – każdego dnia nowe i trendujące informacje – dlatego na facebook(u) koniecznie >>> POLUB STRONĘ ZDROWIE.HOTTO
3. Choroby niedoboru wapnia z obu typów
Choć bardzo różne, oba rodzaje niedoborów wapnia mogą powodować choroby zagrażające życiu. Wskazaniami dla niedoboru wapnia mogą być:
– Nadciśnienie tętnicze
– Nieprawidłowe bicie serca
– Bóle w klatce piersiowej
– Napady migreny i omdlenia
– Trudności w oddychaniu
– Niezwykłe zmiany w czujności świadomości
Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym rozwiązaniem jest zapewnienie, że codziennie otrzymujesz wystarczającą ilość wapnia z wysokiej jakości źródła. Gdy jest niedostateczna ilość wapnia dostarczana z pożywieniem lub zaburzone jego wchłanianie, wtedy dochodzi do odwapnienia kości, bo organizm brakujący wapń pozyskuje z kości.
Ponadto BARDZO WAŻNE:
– jest połączenie wapnia z magnezem aby nie dochodziło do powstawania niedoboru drugiego rodzaju,
– trzeba pamiętać również, że w przyswajaniu wapnia decydującą rolę odgrywa witamina D i witamina K2,
– WAPŃ (w postaci suplementów) PRZYJMUJEMY PO 3 GODZINNEJ PRZERWIE OD PRZYJĘCIA LEKÓW, gdyż zmniejsza wchłanialność antybiotyków, żelaza i związków fluoru, leków nasercowych.
Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.
źródła:globalhealingcenter.com/natural-health/two-types-of-calcium-deficiency/, http://zdrowie.hotto.pl/tego-skladnika-potrzebuja-kosci-zrob-swoj-suplement-unikniesz-osteoporozy/