Niezwykłe zastosowania octu jabłkowego w ogrodzie-12 przepisów. Wystarczy niewielka ilość

Spread the love
    Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"

12 przepisów na niezwykłe zastosowanie octu jabłkowego w ogrodzie. Użyj niewielką ilość i zobacz jak jest skuteczny !

Ocet jabłkowy jest niedrogi i bardzo przyjazny dla środowiska. Ma szeroki zakres zastosowań, a poza tym że używamy go w kuchni, może być także bardzo pomocny w ogrodzie. Nawozy komercyjne są pełne szkodliwych substancji chemicznych, które zagrażają naszemu zdrowiu i są dość drogie.

A tymczasem na pomoc przychodzi ocet jabłkowy, który ma niesamowite właściwości – usuwa chwasty, insekty, szkodniki. Odświeża rośliny, przyspiesza ich wzrost i kiełkowanie. Używając octu jabłkowego w odpowiednim rozcieńczeniu łatwo można zrobić pułapkę na muchy i muszki owocówki.zdrowie.hotto.pl-zastosowanie-octu-jablkowego-12-przepisow-pulapka-na-muchy

Podobne artykuły, które również interesują innych:

loading…


OTO 12 NIEZWYKŁYCH SPOSOBÓW ZASTOSOWANIA OCTU JABŁKOWEGO W OGRODZIE:

1. Usuwanie muszek owocowych i much domowych, czyli pułapka na muchy i muszki
Aby utrzymywać w ryzach muszki owocowe i muchy domowe, należy wymieszać pół szklanki octu jabłkowego, łyżkę melasy, ćwierć szklanki cukru i szklankę wody.
Następnie wlać miksturę do odpowiedniego pojemnika i powiesić go na drzewie owocowym. Muszki owocowe zostaną w tej pułapce uwięzione, jak tylko spróbują się do niej dobrać. Aby pozbyć się much z domu, należy tę miksturę pozostawić zawieszoną w jakimś miejscu w domu.

2. Walka z grzybami i pleśnią
Pleśń lub grzyb może hamować wzrost roślin i pozostawić ciemne plamy na ich liściach i łodygach. Ocet i w tym przypadku również może pomóc. Wszystko, co musisz zrobić, to zaparzyć trochę rumianku i dodać 2 łyżeczki octu. Następnie wlać mieszaninę do rozpylacza i spryskać rośliny. Pozwoli to zwiększyć wzrost roślin.
W przypadku róż, rozcieńcz 3 łyżki octu jabłkowego w 4 litrach wody i spryskać je w celu zwalczenia grzyba.

3. Usuwanie chwastów lub ograniczanie rozrostu chwastów, czyli naturalne pestycydy
W celu eliminacji chwastów rozpuść kubek soli, 2 łyżki płynu do mycia naczyń i 1 łyżkę soku cytrynowego w litrze 5% octu (można zamiast octu jabłkowego użyć 10% ocet spirytusowy, rozcieńczając go wcześniej z wodą w proporcjach: 0,5 litra wody na 0,5 litra octu 10 procentowego). Wlej roztwór do butelki z rozpylaczem i rozpylaj po całym ogrodzie.
Można go używać, aby pozbyć się chwastów na chodników i ścianach, a tym samym poprawić wygląd całego ogrodu.

Podobne artykuły, które również interesują innych:
loading...

4. Odstraszanie szkodników i kotów
Zapach każdego octu jest po prostu straszny dla kotów, psów, królików, kretów i gryzoni, więc jeśli rozpylisz ocet po ogrodzie, będą się trzymać na dystans. Można też namoczyć jakieś stare ubrania w occie i umieścić je na stosach w ogrodzie.

5. Eliminacja ogrodowych insektów
Wymieszaj 3 części wody, 1 część octu i łyżeczkę środka do mycia naczyń w pojemniku z rozpylaczem i rozpylaj wokół w ogrodzie.

6. Eliminacja mrówek, czyli najsilniejszy insektycyd organiczny
Jest to z pewnością jeden z najsilniejszych insektycydów organicznych. Można rozpylać ocet w całym domu, aby usunąć mrówki. Powtórzyć po kilku dniach, aby upewnić się że wszystkie mrówki zniknęły.

7. Niszczenie ślimaków
Ocet jabłkowy jest silnym środkiem anty-ślimakowym, więc można go używać aby zapobiegać pojawieniu się ślimaków w ogrodzie.

Bądź na bieżąco >>> zdrowie.hotto.pl>>> , czyli ZNANE i POPULARNE W INTERNECIE Domowe Sposoby na Zdrowie i Urodę – każdego dnia nowe i trendujące informacje – dlatego na facebook(u) koniecznie >>>
POLUB STRONĘ ZDROWIE.HOTTO

 

Ocet także:

8. Przedłuża trwałość kwiatów ciętych
Aby przedłużyć żywotność kwiatów i dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych, należy trzymać je w wazonie z 2 łyżkami octu i 1 łyżeczką cukru. Mieszankę zmieniać co 3-5 dni.

9. Usuwa rdzę z ogrodowych narzędzi.
Można zanurzyć narzędzia w nierozcieńczonym occie lub po prostu rozpylać go na nie i przemyć je dobrze oczyszczając z rdzy.

10. Czyści gliniane garnki
Gliniane garnki wyglądają atrakcyjnie w ogrodzie, ale również zachowują wilgotność gleby, a tym samym chronią korzenie rosnących w nich roślin w okresie letnim, jednak również absorbują sól i minerały z wody. Potrzeba trochę octu, aby je oczyścić i spowodować żeby nadal dobrze wyglądały.
Najpierw oskrob je z kruszącego się osadu. Następnie dodaj szklankę octu 5% do 3-4 szklanki wody i nawilż nim gliniane naczynia. Pozostaw je w ten sposób przez pół godziny. Potem zetrzyj pozostałości zanieczyszczeń z pomocą niewielkiej ilości nierozcieńczonego octu 5 procentowego.

11. Odświeża rośliny i przyspiesza wzrost niektórych roślin
Aby odświeżyć i przyspieszyć wzrost azalii, rododendronów i gardenii, dodaj szklankę octu na litr wody i stosuj ten roztwór do podlewania ich.

12. Przyspiesza kiełkowanie nasion
Ocet może pomóc przyspieszyć kiełkowanie nasion, zwłaszcza w przypadku okry, powojów, szparagów i takich nasion, które nie kiełkują łatwo.
Należy przetrzeć nasiona papierem ściernym noc przed ich posadzeniem. Następnie, miesza się 125 ml octu jabłkowego, 500 ml gorącej wody i trochę płynu do mycia naczyń. Namocz nasiona w tej mieszaninie i posadź je w godzinach porannych.

Jeśli nie masz octu jabłkowego możesz użyć w ogrodzie ocet spirytusowy ale w odpowiednim rozcieńczeniu.

Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.

loading…


źródło: healthandlovepage.com/discover-how-can-use-vinegar-garden/

Add Comment

error: Content is protected !!
To lubię: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | Naturalne | Zdrowie-Uroda | hotto | Polecam | Tajemnicze | Domowe | Dlaczego | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | Inspirujące | ZiołaNaOdchudzanie | Ciekawostki | OtoDlaczego | podróże | fun | Uroda | popularne | DlaKobiet | UrodaZdrowie | zwierzaki | WeightLoss | UlubioneInspiracje