... ...

Dlaczego kapusta kiszona jest tajemną bronią przeciwko otyłości, rakowi i chorobom serca. PRZEPISY

    Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"
Udostępnij innym ...

Dlaczego kapusta kiszona jest tajemną bronią przeciwko otyłości, rakowi i chorobom serca. PRZEPISY
3 (60%) 2 votes

Oto dlaczego kapusta kiszona jest tajemną bronią przeciwko otyłości, zaparciom, rakowi i chorobom serca, udarom, poprawia trawienie i przyspiesza metabolizm. PRZEPISY

Kiszona kapusta (nie mylić z kapustą kwaszoną, do której dodawany jest ocet dla przyspieszenia procesu fermentacji) ma wiele naukowo udowodnionych właściwości korzystnych dla zdrowia. Może skutecznie zapobiegać udarom, rakowi i poprawić trawienie.kapusta-kiszona-na-odchudzanie i inne problemy zdrowotne
Podobne artykuły, które również interesują innych:

loading…


Niektóre z najważniejszych właściwości kiszonej kapusty – przepisy:

WYSOKA ZAWARTOŚĆ WITAMINY C
Żeglarze regularnie zabierali kiszoną kapustę w swoje rejsy. Skutecznie zapobiegała zachorowaniom na szkorbut, ponieważ jest bogata w witaminę C.

KAPUSTA KISZONA NA ODCHUDZANIE – UTRATA MASY CIAŁA, POZBYCIE SIĘ ZAPARĆ, POPRAWA METABOLIZMU
Według jednego z badań, sfermentowane potrawy, takie jak kiszona kapusta, mogą stanowić znaczącą pomoc w walce z odchudzaniem, szczególnie okolic talii. Mają bardzo pozytywny wpływ na metabolizm. Badanie wykazało, że fermentacja kapusty może leczyć stany zapalne, poprawia metabolizm lipidów i ułatwia walkę z otyłością.

loading...

Przepis – Jak usunąć zaparcia, pozbyć się złogów i… schudnąć – w celu leczenia zaparć należy jeść kapustę surową lub gotowaną i pić sok z kiszonej kapusty. Najlepsze rezultaty daje picie soku z kiszonej kapusty (ale nie kwaszonej, która jest z dodatkiem octu) ale po wypiciu soku z kiszonej lub soku wyciśniętego świeżo z kapusty nie należy wychodzić z domu przez najbliższe 2-3 godziny, gdyż bieganie do toalety jest zagwarantowane (niektórzy po 1 szklance takiego soku odwiedzają tego dnia 7-8 razy !!!).

Można też zastosować sposób, który bardzo lubię, bo dzięki niemu chudnę, spalam tłuszcz i oczyszczam organizm (ale to już nie jest domowy sposób – jednak bardzo skuteczny >>>)

WŁAŚCIWOŚCI PROBIOTYCZNE KAPUSTY KISZONEJ
Kiszona kapusta zyskuje właściwości probiotyczne w procesie kwaszenia. Naturalna fermentacja tego warzywa może dostarczyć układowi trawiennemu dobrych bakterii i dlatego zaleca się jeść kiszoną kapustę po antybiotykoterapii w celu przywrócenia zdrowych bakterii w jelitach. Nie jest wskazana w dużych ilościach dla osób z nadciśnieniem tętniczym oraz chorym na refluks lub nadkwasotę oraz z problemami z wątrobą.

Przepis – Jak użyć kapustę na problemy trawienne: Pij szklankę soku z kiszonej kapusty raz dziennie na problemy z trawieniem (sok z kiszonej kapusty zawiera probiotyki, które zwiększą wchłanianie witamin i minerałów).
Więcej zobacz też co się stanie gdy liście kapusty użyjemy na noc. 10 przepisów a 8 zadziwia

Polub i udostępnij, może się komuś przyda:

SILNIEJSZE KOŚCI
Kiszona kapusta jest bogata w minerały, które pozytywnie wpływają na kości. Pomagają nawet w zapobieganiu osteoporozie. Zawiera również witaminę K, która może utrzymywać kości w zdrowiu i regulować wytwarzanie białek, które są niezbędne do utrzymania procesu mineralizacji.SILNIEJSZE I ZDROWSZE SERCE
Błonnik z kiszonej kapusty pomaga w poprawie trawienia. Ppoprawia również zdrowie mózgu i serca. Zapewniają także inne korzyści, takie jak:
– zmniejszenie ryzyka ataku serca i udaru,
– kontrolowanie poziomu cholesterolu (LDL)
– a także obniżenie ryzyka miażdżycy

KAPUSTA KISZONA ZAPOBIEGA RAKOWI
Wykazano również, że kiszona kapusta zapobiega nowotworom. Jest tak ponieważ zawiera:
Izotiocyjanian – znany ze swoich silnych właściwości przeciwrakowych.
Flawonoidy – chroniące tętnice i zapobiegające ich zwężaniu.
Glukozynolan – substancję pomagająca w aktywacji enzymów antyoksydacyjnych w organizmie.

Tak więc, aby cieszyć się tymi licznymi korzyściami, musisz zacząć spożywać kiszoną kapustę. Ale uważaj, żeby przekazała wszystkie swoje korzyści musisz kupować kapustę naturalnie kiszoną, nie kwaszoną octem i niepasteryzowaną. Można także przygotować własną kiszoną kapustę.

Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.

loading…


Zobacz też inne artykuły z www.zdrowie.hotto.pl, polub bloga i udostępnij. Z góry dziękuję.
loading...

źródło:longevitybox.com/why-homemade-sauerkraut-could-be-your-secret-weapon-against-fat-cancer-and-heart-disease/


Udostępnij innym ...

Comments

comments

stat4u
error: Content is protected !!
Polub bloga i kliknij