Ciepło, wilgotno i już mamy komary wokół siebie. A im bardziej spocone lub intensywnie pachnie nasze ciało tym więcej jesteśmy pokąsani przez komary. Jak się przed nimi chronić tym bardziej, że wraz z ocieplaniem się klimatu zbliżają się do nas komary tygrysie roznoszące choroby z ciepłych krajów, jak wirus zika czy denga – więcej tutaj >>>). Jest jednak na nie kilka domowych sposobów. Oto pierwszy domowy sposób na komary.
Rośliny odstraszające komary i meszki
Oto lista roślin odstraszających komary i meszki: lawenda, koper włoski, tymianek, geranium, kocimiętka, bazylia, mięta, mitr pospolity, nagietek, komarzyca czyli plektrantus koleusowaty a nawet nagietek – sekret tych roślin odstraszających komary, muchy i meszki tkwi w olejkach eterycznych tych roślin.
Komary nie zbliżają się także do ogrodów i balkonów, na których posadzono rośliny o zapachu cytrynowym: pysznogłówkę cytrynową, pelargonię wonną, palczatkę oraz melisę lekarską. Znakomite rezultaty daje także posadzenie żeniszka meksykańskiego, z którego produkuje się ekstrakty będące podstawą aerozoli na uciążliwe komary.
Wystarczy natrzeć skórę lub ubranie w/w ziołami odstraszającymi komary albo opryskać ubranie lub ciało wyciągiem z tych ziół. Taki wyciąg można uzyskać zaparzając te zioła (jak każde inne) a potem należy przelać do dowolnego spryskiwacza. Odstrasza komary również zapach czosnku oraz zapach witaminy B. Te zapachy wydziela nasza skóra a tego komary nie lubią. Pytanie czy zapach czosnku lub witaminy B polubią uczestnicy wspólnego grilla ? Zawsze zamiast tego można zabrać ze sobą ścięte gałązki ziół których nie lubią komary i meszki. Można też zrobić własny i naturalny odstraszacz komarów i meszek – zobacz jak zrobić PUŁAPKĘ NA KOMARY – zobacz tutaj >>> a także jak uniknąć wirusa ZIKA roznoszonego przez komary – zobacz tutaj >>>
Sprawdź też inne wpisy a blog, jeśli Ci się podoba polub i udostępnij innym