... ...

6 alarmujących objawów niskiego poziomu potasu w organizmie. Zdziwisz się

    Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"
Udostępnij innym ...

6 alarmujących objawów niskiego poziomu potasu w organizmie. Zdziwisz się
Proszę Cię, oceń ten wpis. Kliknij w gwiazdkę

6 alarmujących objawów niskiego poziomu potasu w organizmie. Oto dlaczego powinno się robić okresowo badania

Możesz nie być obeznany z kwestiami związanymi z deficytem potasu, ale zdecydowanie powinieneś. Potas jest bardzo ważnym minerałem, potrzebnym do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu ludzkiego.
Niektóre symptomy małego stężenia potasu w organizmie mogą być niepokojące dla zdrowia.
Jak już wspomniano wcześniej, potas jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania mięśni, w tym serca.
Prawie 98% potasu znajduje się w komórkach, więc każde niewielkie zmiany jego poziomu mogą mieć poważne skutki dla nerwów, serca i mięśni.

Podobne artykuły, które również interesują innych:

loading…Objawy niskiego poziom potasu w organizmie

1. Zaparcia
Niedobór potasu może spowolnić wiele funkcji organizmu, również proces trawienia. Może to prowadzić do wzdęć brzucha i skurczów.
Jednak to nie oznacza, że tylko niedobór potasu powoduje wzdęcia. Upewnij się, że nie spożywasz żywności, która może powodować wzdęcia.
2. Ogólne zmęczenie
Innym objawem niedoboru potasu jest uczucie ogólnego zmęczenia. Tak jest jesli poczujesz się zmęczony, nie z powodu nadmiernego wysiłku i przepracowania ale bez żadnego wytłumaczalnego powodu.
Ponieważ każda komórka organizmu człowieka wymaga potasu, aby działać prawidłowo, niski poziom może znacząco wpływać na funkcjonowanie komórek i narządów.
Tak więc, jeśli wystąpią jakieś objawy ogólnego zmęczenia bez wprowadzania dodatkowego wysiłku podczas normalnych codziennych czynności, należy skonsultować się z lekarzem, aby odkryć przyczynę.

loading...

3. Wysokie ciśnienie krwi
Potasu może zminimalizować skutki spożycia sodu. To bardzo ważne, aby spożywać bogatą w potas żywność w celu kontrolowania poziomu ciśnienia krwi.
zdrowie.hotto.pl-objawy-niedoboru-potasu-zadziwiajace

Bądź na bieżąco >>> zdrowie.hotto.pl>>> , czyli ZNANE i POPULARNE W INTERNECIE Domowe Sposoby na Zdrowie i Urodę – każdego dnia nowe i trendujące informacje – dlatego na facebook(u) koniecznie >>> POLUB STRONĘ ZDROWIE.HOTTO

4. Czujesz się wzdęty cały czas
Niski poziom potasu w organizm, zwalcza regulując poziom sodu, co prowadzi do wzdęć wywołanych przez sól.

5. Kołatanie serca
Jak już wspomniano wcześniej, niedobór potasu może wpływać na zdrowie serca. Może to spowodować zakłócenia rytmu bicia i palpitacje serca, bez wyraźnego powodu.
Ten niedobór może również zakłócać rytmiczne i skoordynowane skurcze serca, które są sterowane przez impulsy elektryczne. Dlatego upewnij się że spożywasz więcej potasu w celu ochrony swojego serca przed chorobami serca, zawałem i udarami mózgu.

6. Drętwienie i mrowienie
Niedobór potasu nie sprzyja zdrowiu nerwów. Jeśli brak jest tego ważnego minerału może wystąpić uczucie drętwienia i denerwującego kłucia igiełkami.

Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.

loading…


holisticlivingtips.com/2017/04/19/6-alarming-symptoms-low-potassium-levels-body/

Zobacz też inne artykuły z www.zdrowie.hotto.pl, polub bloga i udostępnij. Z góry dziękuję.
loading...

Zapisz


Udostępnij innym ...

Comments

comments

stat4u
error: Content is protected !!
Polub bloga i kliknij