Trujące rośliny doniczkowe, które zabijają. Popularne, piękne a niebezpieczne

Spread the love
    Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"

Popularna roślina doniczkowa  dziecko zabija w 1 minutę a dorosłego w 15 minut i jest w wielu domach i biurach !!!

15 bardzo groźnych dla zdrowia roślin doniczkowych, których nie powinno się hodować w domach, gdzie mieszkają dzieci i są zwierzęta

Większość z nas zgadza się, że domy potrzebują czegoś żywych, zielonych roślin. Lubimy rośliny ale mało kto zdaje sobie sprawę, że niektóre piękne i bardzo popularne rośliny doniczkowe, które mamy w swoich domach i biurach mogą być śmiertelnie groźne.

Pewien mały chłopiec zmarł, ponieważ włożył kawałek liścia do ust i w chwilę jego język spuchł. Dziecko zaczęło się dusić a po chwili zmarło. Roślina ta jest bardzo popularne w wielu domach i biurach. Jest śmiertelnie niebezpieczna. Wystarczy w przypadku dziecka 1 minuta a w przypadku dorosłego 15 minut aby doszło do zgonu. To Difenbachia. Jeśli dotkniesz jej soku przez przypadek, nie dotykaj oczu bez umycia rąk, gdyż może to spowodować trwałą utratę wzroku.

Dane z 2006 roku w Stanach Zjednoczonych, mówią o zarejestrowanych 64,250 przypadkach zatrucia roślinami, z których 75% stanowiły dzieci w wieku poniżej 5 lat !!!
zdrowie.hotto_.pl-niebezpieczne-trujace-rosliny-doniczkowe

Podobne artykuły, które również interesują innych:

loading…


Oto 15 bardzo groźnych dla zdrowia roślin doniczkowych, których nie powinno się hodować w domach gdzie mieszkają dzieci i są zwierzęta

Na początek TRZY NAJGROŹNIEJSZE ROŚLINY DOMOWE – difenbachia, oleander, klawia:
ZDROWIE.HOTTO.PL-TRUJACE-ROSLINY-DONICZKOWE-DIFENBACHIA

1. DIFENBACHIAnajgroźniejsza z roślin domowych – Zjedzenie liści diffenbachii powoduje pieczenie jamy ustnej i opuchnięcie języka i kłopotów z oddychaniem. Difenbachia najniebezpieczniejsza jest dla dzieci, gdyż zjedzenie nie tylko większej ilości toksycznych liści grozi  śmiercią. Indianie Amazonii używali soku z niej do produkcji trujących strzał, które paraliżowały przeciwników.

 

 

ZDROWIE.HOTTO.PL-TRUJACE-ROSLINY-DONICZKOWE-oleander2. OLEANDERto jeden z najbardziej trujących kwiatów na świecie. Oleandryna, substancja zawarte w jego liściach i kwiatach są śmiercionośne. Spożycie nawet małego listka  może skutkować zgonem.
Oleandryna powoduje zanik czucia w ustach, wymioty, rozszerzenie źrenic i zaburzenia pracy serca. Jeżeli ktoś spożyje liście i nie umrze wskutek zatrucia pokarmowego, grożą mu skutki depresji samobójczej. W Indiach zanotowano bardzo dużą liczbę przypadków samobójstw po zjedzeniu liści oleandra.

ZDROWIE.HOTTO.PL-TRUJACE-ROSLINY-DONICZKOWE-KLIWIA

3. KLIWIA – zawiera duże ilości szkodliwych alkaloidów niebezpiecznych dla zwierząt domowych. Objawy zatrucia kliwią to silny ślinotok, kaszel i wymioty a spożycie  dużych ilości części rośliny powoduje natychmiastową śmierć.

 

 

ZDROWIE.HOTTO.PL-TRUJACE-ROSLINY-DONICZKOWE-kroton

4. KROTON PSTRY – sok tej rośliny może powodować bóle brzucha, nudności, wysypkę, w skrajnych przypadkach możliwe jest uszkodzenie nerek. Gdy sok krotonu dostanie się do oka, wywołuje pieczenie i łzawienie.

 

 

 

 

ZDROWIE.HOTTO.PL-TRUJACE-ROSLINY-DONICZKOWE-FIKUS-SPREZYSTY

5. FIKUS SPRĘŻYSTY i inne fikusy – niebezpieczny jest sok fikusa

( ale jako ciekawostka – fikus usuwa z pomieszczeń formaldehyd z szybkością 12 µg/h i jest podobnie jak skrzydłokwiat cenny do oczyszczania pomieszczeń). Więcej na temat roślin oczyszczających pomieszczenia:  cz.1 >>>  i cz.2 >>>

 

 

 

 

 

ZDROWIE.HOTTO.PL-TRUJACE-ROSLINY-DONICZKOWE-skrzydłokwiat

 

6. SKRZYDŁOKWIAT – ma również zdolność oczyszczania pomieszczeń ale ugryzienie, żucie lub spożycie tej rośliny może wywołać pieczenie języka, wzmożone pragnienie, skurcze oraz zaburzenia rytmu serca.

 

 

ZDROWIE.HOTTO.PL-TRUJACE-ROSLINY-DONICZKOWE-ANTURIUM

Podobne artykuły, które również interesują innych:
loading...

7. ANTURIUM –  Kontakt z sokami tej rośliny może spowodować wysypkę, obrzęk warg, języka i krtani.
Spożycie anturium może skutkować zaburzeniami rytmu serca, a kontakt z oczami może skończyć się zapaleniem spojówek. Podczas pielęgnacji rośliny nie należy dotykać oczu, nosa ani ust, a następnie dokładnie  umyć ręce wodą z mydłem.

 

ZDROWIE.HOTTO.PL-TRUJACE-ROSLINY-DONICZKOWE-BLUSZCZ-POSPOLITY

 

8. BLUSZCZ POSPOLITY ( i jego domowa, udomowiona odmiana doniczkowa) – w momencie połknięcia liści pojawić się mogą problemy z oddychaniem, drgawki, halucynacje, odrętwienia, biegunka, wymioty, a w ekstremalnych przypadkach dojdzie do paraliżu i śpiączki.

 

 

ZDROWIE.HOTTO.PL-TRUJACE-ROSLINY-DONICZKOWE-FILODENDRON

 

9. FILODENDRON (każdy) – zawiera substancje, które wywołują piekący ból i opuchnięcie warg, języka i gardła. Połknięcie liścia filodendrona, może spowodować biegunkę i wymioty.

 

 

 

 

ZDROWIE.HOTTO.PL-TRUJACE-ROSLINY-DONICZKOWE-GWIAZDA-BETLEJEMSKA

10. GWIAZDA BETLEJEMSKA – sok, który wydziela ta roślina, podrażnia skórę, wywołuje bóle brzucha, wymioty i biegunkę.

 

 

 

ZDROWIE.HOTTO.PL-TRUJACE-ROSLINY-DONICZKOWE-BIELUN

 

11. DATURA, BIELUŃ DZIĘDZIERZAWA – Jednym ze skutków spożycia fragmentów rośliny są silne halucynacje oraz drgawki. Oprócz tego dochodzi do zwiększenia częstości skurczów serca, a następnie do jej stopniowego zmniejszania. Zgon po zatruciu bieluniem następuje na skutek porażenia ośrodka oddechowego.

 

Bądź na bieżąco >>> zdrowie.hotto.pl>>> , czyli ZNANE i POPULARNE W INTERNECIE Domowe Sposoby na Zdrowie i Urodę – każdego dnia nowe i trendujące informacje – dlatego na facebook(u) koniecznie >>>
POLUB STRONĘ ZDROWIE.HOTTO

 

ZDROWIE.HOTTO.PL-TRUJACE-ROSLINY-DONICZKOWE-CYKLAMEN

12. CYKLAMEN PERSKI – spożycie cyklamenu nie jest śmiertelne ale cyklamina zawarta w roślinie może spowodować nudności, bóle głowy i biegunkę.

 

 

 

 

ZDROWIE.HOTTO.PL-TRUJACE-ROSLINY-DONICZKOWE-LILIE

13. LILIE –  zawierają wysoką ilość trujących alkaloidów. Spożycie kwiatów lili  może spowodować silne zatrucie, którego skutkami są bóle brzucha i zawroty głowy.

 

 

 

 

ZDROWIE.HOTTO.PL-TRUJACE-ROSLINY-DONICZKOWE-monstera14. MONSTERA – trujący jest sok

 

 

 

 

 

ZDROWIE.HOTTO.PL-TRUJACE-ROSLINY-DONICZKOWE-ADENIUM-ROŻA PUSTYNI

 

15. ADENIUM (RÓŻA PUSTYNI) – ma bardzo trujący sok

 

 

 

 

 

 

Te trujące rośliny domowe nie powinny być hodowane w domach gdzie są małe dzieci lub zwierzęta. A jeśli już  mamy te rośliny i nie możemy się z nimi rozstać, to należy je trzymać w bezpiecznym miejscu, z dala od dzieci i zwierząt. Wszelkie prace pielęgnacyjne przy tych roślinach należy przeprowadzać w rękawiczkach a następnie po ich zakończeniu, umyć dobrze ręce mydłem i wodą.

W razie zatrucia, należy przemyć wodą (skórę, oczy a usta wypłukać wodą i mlekiem) i natychmiast udać się do lekarza (zachować część rośliny i znać nazwę, żeby lekarz łatwiej mógł zastosować właściwe leczenie)

Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.

loading…


źródła: http://www.stayonthehealthypath.com/son-died-damn-plant-urgent-everyone-knows-kills-child-1-minute-adult-15/#sthash.1tzMQSBS.dpuf, https://pl.wikipedia.org/wiki/Figowiec_spr%C4%99%C5%BCysty
Nasz Dziennik, dodatek „Ogród-sama radość”, 10.03.2009 r., str.1., https://portal.abczdrowie.pl/trujace-rosliny-doniczkowe-czy-masz-je-w-soim-domu/, https://pl.wikipedia.org/wiki/Skrzyd%C5%82okwiat
http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/trujace-rosliny-doniczkowe-fiolek-alpejski-bluszcz-difenbachia/ysdy3, https://pl.wikipedia.org/wiki/Anturium, https://pl.wikipedia.org/wiki/Oleander

Zapisz

Add Comment

error: Content is protected !!
To lubię: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | Naturalne | Zdrowie-Uroda | hotto | Polecam | Tajemnicze | Domowe | Dlaczego | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | Inspirujące | ZiołaNaOdchudzanie | Ciekawostki | OtoDlaczego | podróże | fun | Uroda | popularne | DlaKobiet | UrodaZdrowie | zwierzaki | WeightLoss | UlubioneInspiracje