Niebezpieczne substancje w domu. Nawet nie wiesz, że niektóre powodują raka. OTO JAK NAS TRUJĄ

Spread the love
    Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"

Niebezpieczne substancje w domu. Nawet nie wiesz że niektóre powodują raka. Szokujące wyniki badań –  ZOBACZ JAK NAS TRUJĄ. Teraz widać, skąd ta epidemia zachorowań na raka – Poznaj listę NAJGORSZYCH PRZESTĘPCÓW CHEMICZNYCH W ŚRODKACH DO CZYSZCZENIA – w najpopularniejszych produktach do prania i odświeżaczach powietrza

Perfumowane środki czystości w postaci mydeł, środków czyszczących, odświeżaczy powietrza, środków do dezynfekcji rąk, detergentów piorących i produktów do pielęgnacji ciała są szeroko rozpowszechnione w społeczeństwie.

Badania wielokrotnie wykazały, że syntetyczne zapachy i inne toksyczne chemikalia zawarte w tych produktach powodują bardzo wiele poważnych problemów zdrowotnych u ludzi (w tym raka).

Szkodzą one także dzikiej przyrodzie i przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska.
zdrowie.hotto.pl-niebezpieczne-substancje-w-domu-rakotworcze

Czy kiedykolwiek chodziłeś po sklepie z chemią gospodarczą i zostałeś zaatakowany tak wieloma zapachami, że chciałeś uciekać?

Wszystkie te skoncentrowane zapachy chemiczne są dość trudne do wytrzymania – szczególnie jeśli ktoś cierpi na alergie – i nie jest to tylko atak na zmysł powonienia.

Zobacz co wykazały badania !!!

1. Substancje rakotwórcze występujące w popularnych produktach – do prania i odświeżacze powietrza. Szokujące wyniki badań w USA

A. Dlaczego rozpoczęto badania:

– Profesor Anne Steinemann z University of Washington (UW) w USA bada wpływ syntetycznych substancji zapachowych na zdrowie.

Zainteresowała się tym problemem, gdy ludzie zaczęli jej sugerować, że odświeżacze powietrza w publicznych toaletach i zapachy pochodzące z proszków do prania i innych środków czyszczących sprawiają, że chorują.

Dzięki serii badań przeprowadzonych przez kilka lat, Steinemann i jej współpracownicy odkryli, że syntetyczne zapachy były tylko czubkiem góry lodowej, powodując problemy zdrowotne dla ludzi .

– W 2008 roku Steinemann wraz z zespołem naukowców z University of Washington zbadała 6 najlepiej sprzedających się produktów do prania i odświeżaczy powietrza.

Chcieli odkryć, co dokładnie zawierają, co może przyczyniać się do problemów zdrowotnych ludzi.

Ponieważ producenci, którzy tworzą te produkty, nie są zobowiązani do ujawnienia składników, każdy produkt był oddzielnie analizowany, aby określić, co w nich było.

To, co znaleźli, było alarmujące …

B. Co znaleziono w badanych produktów:
Wśród tylko sześciu produktów znaleziono prawie 100 chemikaliów, a niektóre z nich zidentyfikowano jako toksyczne lub niebezpieczne, zgodnie z prawem federalnym.

Żaden ze składników nie został wymieniony na etykiecie produktu i nie było żadnych ostrzeżeń.

Według Steinemanna, pięć z sześciu produktów uwalniało jeden lub więcej rakotwórczychniebezpiecznych zanieczyszczeń powietrza„, dla których według amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) nie ma bezpiecznego poziomu skażenia.

2. Substancje rakotwórcze występujące w popularnych produktach – SZOKUJĄCE WYNIKI BADAŃ – trujące emisje związków z pralek i suszarek

W 2011 r. Ten sam zespół naukowców przeprowadził kontrolowane badanie emisji związków z pralek i suszarek.

– Naukowcy odkryli, że aż ponad 25 lotnych związków organicznych (VOCs) uwalnianych było do powietrza, przy wysokich stężeniach takich chemikaliów jak acetaldehyd, aceton i etanol.

– 7 z tych VOCs sklasyfikowano jako niebezpieczne zanieczyszczenia powietrza, a 2 jako RAKOTWÓRCZE (aldehyd octowy i benzen).

3. Substancje rakotwórcze występujące w popularnych produktach  – trujące emisje chemiczne z produktów aromatyzowanych – SZOKUJĄCE WYNIKI BADAŃ

W 2016 roku prof. Steinemann napisała artykuł opublikowany w czasopiśmie „Air Quality, Atmosphere & Health”.

W artykule podano wyniki krajowego badania populacji Amerykanów w zakresie ekspozycji i skutków związanych z emisjami chemicznymi z produktów aromatyzowanych.

Steinemann ogłosiła, że łącznie, 99,1 procent populacji jest narażonych na kontakt z produktami aromatyzowanymi co najmniej raz w tygodniu z powodu własnego użytku, stosowania ich przez innych lub z obu powodów.

4. TOKSYNY POWODUJĄCE RAKA, czające się w środkach czystości używanych w gospodarstwie domowym

Zdumiewające. Aż 34,7% populacji zgłosiło problemy zdrowotne (objawy zatrucia lub alergii) związane z ekspozycją, na zapachy w środkach czystości używanych w gospodarstwie domowym w tym:

– trudności z oddychaniem

– problemy neurologiczne

– ataki astmy

– zawroty głowy

– migrenowe bóle głowy

Niepokojące.

Aż 15,1% populacji straciło pracę, ze względu na wpływ ekspozycji na produkt zapachowy w miejscu pracy.

A OTO NAJGORSI PRZESTĘPCY CHEMICZNI W ŚRODKACH DO CZYSZCZENIA.

Toksyczne chemikalia rutynowo wchodzące w skład detergentów piorących, odświeżaczy powietrza i innych środków czyszczących mogą wpływać nie tylko na nasze zdrowie, ale także na środowisko.

Podobne artykuły, które również interesują innych:
loading...

Te chemikalia są emitowane do powietrza i przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza.

Opadają do zbiorników wodnych i powodują spustoszenie w rzekach i strumieniach.

Lista najbardziej szkodliwych chemikaliów w środkach do czyszczenia

Oto one:

1. SYNTETYCZNE ZAPACHY

Zapach w produkcie to zazwyczaj mieszanina kilkudziesięciu do kilkuset chemikaliów, z których większość nie została oceniona ze względu na ich bezpieczeństwo.

Kombinacja użytych chemikaliów może być rakotwórcza w przypadku wdychania lub noszenia w pobliżu skóry (co oczywiście ma miejsce).

2. STABILIZATORY

Zawarte w produktach celu stabilizacji składu chemicznego i uzyskania dłuższego okresu trwałości.

Przykłady to tlenek etylenu lub tlenek polialkilenu , drażniące oczy, skórę i płuca, a także powodujące wysypki i zapalenie skóry.

ŚRODKI POWIERZCHNIOWO CZYNNE

Zawarte w produktach w celu ułatwienia czyszczenia produktu. Przykłady obejmują:

Laurylosiarczan sodu (SLS), który ma długą listę powodowanych problemów zdrowotnych, takich jak: zatrucie organów, problemy rozwojowe i rozrodcze, neurotoksyczność, możliwe mutacje i rak.

Dietanoloamina (DEA), związana z podrażnieniem oczu i skóry oraz prawdopodobnie z problemami z wątrobą.

Quaternium-15 , o znanym uwalnianiu formaldehydu, czynnika rakotwórczego.

Liniowe alkilobenzenosulfoniany (LA), związane z podrażnieniem oczu i skóry oraz toksyczne dla organizmów wodnych.

Benzen , znany czynnik rakotwórczy.

Destylaty ropy naftowej , wiązane z uszkodzeniami płuc i rakiem.

1,4-DIOKSAN

Produkt uboczny laurylosiarczanu sodu wiązany z problemami układu oddechowego, alergiami, zaburzeniami hormonalnymi, chorobami nerek, zaburzeniami układu nerwowego, zatruciem mózgu, chorobami wątroby i upośledzeniem układu immunologicznego.

WYBIELACZE

Używane osobno albo zawarte w formule detergentu. Wybielacze to substancje działające drażniąco na skórę, oczy i płuca.

Co gorsza, gdy łączą się ze ściekami, powstają toksyczne związki organiczne, które powodują problemy oddechowe, a także uszkodzenia nerek i wątroby.

FOSFORANY i EDTA

– Zawarte w środkach czyszczących do zmiękczania twardej wody, usuwania tłuszczu i brudu i wiązania brudu, aby nie osadzał się z powrotem na ubraniach lub naczyniach podczas cyklu prania lub zmywania.

Fosforany od dawna są wiązane z zanieczyszczaniem środowiska – zwłaszcza w drogach wodnych – powodując zakwity alg powodujące niszczenie ekosystemów.

– Wielu producentów detergentów wyeliminowało fosforany, ale zastąpienie ich kwasem etylenodiaminotetraoctowym (EDTA) nie jest dużo lepsze. Nie ulega łatwo rozkładowi w środowisku (biodegradacji), a badania na zwierzętach wykazały, że jest toksyczny.

WYBIELACZE OPTYCZNE

Substancje chemiczne, które pozostają na powierzchni tkaniny w celu pochłaniania światła UV i pomagają w uzyskiwaniu ubioru jaśniejszego, bielszego i bardziej intensywnego poprzez złudzenie optyczne.

Rozjaśniacze optyczne są wiązane z kontaktowym zapaleniem skóry i możliwymi mutacjami genetycznymi w organizmach wodnych.

Nie są biodegradowalne.
A najbardziej niepokojące jest, że:

– wiele chemikaliów stosowanych w produktach czyszczących nie zostało przebadanych pod kątem bezpieczeństwa, szczególnie w połączeniu z innymi chemikaliami.

– Frustrujące jest, że:
niektóre chemikalia uznane bezspornie za szkodliwe są ciągle używane.

Dom jest niebezpieczny:

W środkach czyszczących i innych produktach gospodarstwa domowego znajduje się wiele innych chemikaliów.

Bezpośrednim wynikiem obecności tych chemikaliów w przeciętnym domu, jak donosi EPA, powietrze w tych domach jest od 2 do 5 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze bezpośrednio na zewnątrz!!!

Jak zwykle, to do nas, jako świadomych prozdrowotnych konsumentów, należy uświadamianie sobie zagrożeń związanych z używaniem zwykłych domowych środków czyszczących oraz dokonywanie lepszych i mądrzejszych wyborów .

Na nieszczęście, trzeba starannie przeprowadzić własne badanie rynku, poznać znaki ostrzegawcze na środkach czystości, ponieważ nawet niektóre tak zwane „zielone” lub „naturalne” środki czyszczące również mogą zawierać szkodliwe dla zdrowia składniki.

Ważny jest także termin ważności proszku do prania, czy innych detergentów – na to też trzeba zwracać uwagę. I jak zawsze muszą uważać na środki chemiczne kobiety w ciąży.

Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.
loading...
Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"   ... sprawdź to ... i >>> zobacz więcej: zdrowie.hotto.pl #zdrowie #ciekawe #popularne #hotto #porady #kobieta #zdrowotne #przepisy #rady #metody #ciekawostki ... źródło:Choroby

Poznaj listę NAJGORSZYCH PRZESTĘPCÓW CHEMICZNYCH W ŚRODKACH DO CZYSZCZENIA – w najpopularniejszych produktach do prania i odświeżaczach powietrza
Niebezpieczne substancje w domu. Nawet nie wiesz że niektóre powodują raka. Szokujące wyniki badań –  ZOBACZ JAK NAS TRUJĄ.

Niebezpieczne substancje w domu. Nawet nie wiesz, że niektóre powodują raka. OTO JAK NAS TRUJĄ


Teraz widać, skąd ta epidemia zachorowań na raka

źródło:thetruthaboutcancer.com/toxic-cleaning-products/

Add Comment

error: Content is protected !!
To lubię: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | Naturalne | Zdrowie-Uroda | hotto | Polecam | Tajemnicze | Domowe | Dlaczego | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | Inspirujące | ZiołaNaOdchudzanie | Ciekawostki | OtoDlaczego | podróże | fun | Uroda | popularne | DlaKobiet | UrodaZdrowie | zwierzaki | WeightLoss | UlubioneInspiracje